MENÜ
Kapalı
  • EURO 6.53
  • DOLAR 5.86

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NİN PROJESİNE AB’DEN BÜYÜK HİBE

Bayrampaşa - Temmuz 12, 2019 12:43 pm A A

Bayrampaşa Belediyesi, “Sağlık Sporda, Bağlan Hayata” isimli projesiyle Avrupa Birliği’nden 129 bin 778,70 Euro hibe almaya hak kazandı. Proje ile alakalı Ankara’da yetkililer ile protokol yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Sunduğu proje ile İstanbul’da hibe almayı başaran tek kurum Bayrampaşa Belediyesi oldu. Bu projeyi en güzel biçimde hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Şehir eşleştirme modeli kapsamında, Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa Gençlik Spor Kulübü Derneği ile Litvanya’nın Kaunas Belediyesi’nin ortak geliştirdiği “Sağlık Sporda, Bağlan Hayata” projesine AB’den hibe desteği geldi. Proje kapsamında, Bayrampaşa ile Kaunas belediyeleri arasında sağlıklı yaşam ve spor alanında şehir eşleştirme ilişkisinin geliştirilmesi ve uluslararası düzeyde vatandaşların sağlığını korumak ve dezavantajlı grupların sosyal hayata dâhil edilmesi planlanıyor.

İLK TOPLANTI 19 TEMMUZ’DA

Proje kapsamında Kaunas Belediyesi ve Bayrampaşa Belediyesi ile diğer paydaşların katılımıyla 19 Temmuz Cuma günü Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda ilk toplantı yapılacak. Projenin bütün detaylarıyla anlatılacağı toplantıda bir sonraki aşamada yapılacaklar da ele alınacak.

KAUNAS BELEDİYESİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Proje uygulamaya alındığında Bayrampaşa Belediyesi yetkilileri de proje ortağı Bayrampaşa Gençlik Spor Kulübü Derneği ile beraber Kaunas şehrini ziyaret ederek uygulamaları yerinde inceleyecek ve projede görev alan diğer paydaşların temsilcileri arasında bilgi transferi sağlanacak. Böylece AB katılım sürecinde sağlıklı yaşam ve spor alanında geliştirilen yararlı uygulamaların Bayrampaşa ve Kaunas belediyeleri arasında karşılıklı değişimi için kardeş şehir işbirliği sürdürülebilir hale getirilecek.

Bayrampaşa Belediyesi ve Kaunas Belediyesi yetkililerinin karşılıklı ziyaretlerinin ve verilen eğitimlerin sonrasında Bayrampaşa Gençlik Spor Kulübü’nün şehir olimpiyatları konsepti çerçevesinde basketbol, futbol, atletizm ve okçuluk turnuvaları düzenlenmesi hedefleniyor.

600 GENÇ SPOR İLE BULUŞTURULACAK

Sporu gençlerin yaşamının merkezine konumlandırmak ve konuyla alakalı farkındalık oluşturmak için Bayrampaşa’daki liselerden 14-16 yaş aralığındaki toplam 400 öğrenci ve 32 öğretmen seçilerek onlara gençlerin sporla güçlendirilmesi ve sosyalleştirilmesi hakkında eğitim verilecek. Diğer taraftan Kaunas’ta farklı gençlik merkezlerinden 200 genç daha bu projeyle buluşturulacak.

Proje ile uzun vadede ise Litvanya ve Türkiye’de kamuoyuna yönelik farkındalık kampanyaları ile gençlerin büyük bir bölümünün madde bağımlılığı konusunda bilincinin ve duyarlılığının arttırılması amaçlanıyor.

Kaynak Sputnik

Bu haber 185 kez okundu.

Bayrampaşa - 12:43 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.