MENÜ
Kapalı
  • EURO 6.53
  • DOLAR 5.86

BULUŞTURAN ANITKABİR!

DORUKTÜRK EGE - Ekim 29, 2019 10:58 am A A

Cumhuriyetin 96. Yıldönümü kutlamaları kapsamında liderler Anıtkabir’de buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir özel defterini imzalarken Barış Pınarı harekatı vurgusu yaptı.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yurtta, KKTC’de ve yurt dışındaki temsilciliklerde törenler düzenleniyor. Her yıl olduğu gibi binlerce vatandaş da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’e akın etti.

anit3.jpg

Anıtkabir’in ilk ziyaretçisi Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Törene; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Gehel Başkan Yardımcısı ve TBMM Başkanvekili Celal Adan, Yüksek Yargı temsilcileri, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları ile diğer devlet erkanı katıldı.

anitkabir-002.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Aslanlı Yol’dan geçerek, Atatürk’ün mozolesine geldi. Erdoğan’ın, üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk’ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

anirkabir2.jpg

Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdı. Erdoğan yazısında Barış Pınarı Harekatı’na vurgu yaptı.

DORUKTÜRK MERKEZ, ANKARA

Bu haber 110 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 10:58 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.