MENÜ
15° Açık
  • EURO 6.53
  • DOLAR 5.89

DALAMAN İÇİN HAYIRLISI NE İSE O OLSUN!

Sabih Samur - Şubat 23, 2019 3:37 pm A A

Yaklaşık iki haftadır DP ve İYİ Parti’nin gerek saha çalışmaları gerekse Dalaman dışı çekimlerinde yer aldım. Perşembe günü de AK Parti’nin pazar yeri çekimlerini yaptım ve sizlerle DorukTürk TV üzerinden paylaştım.
Gördüğüm şu:
Her iki Doktor da sıkı bir şekilde sahaya inmiş durumda. 
DP Dalaman Belediye Başkanı Dr. Beyhan Korkut an itibari ile çalışmalarda biraz daha önde gidiyor. Gerek radyo gerek televizyon ve gerekse gazeteleri yoğun olarak kullanıyor…

İYİ Parti Dalaman Belediye Başkan Adayı Dr. Sedat Kızıl Ankara dönüşü sahada. Yoğun bir tempo ile açığı kapatmaya çalışıyor.
Rakipleri tarafından “sesi çıkmıyor”, “az konuşuyor” eleştirilerine “önümüzdeki hafta bırak az konuşmayı beni susturamayacaklar” esprisi ile cevap veren Dr. Kızıl’ı hafta arası bir akşam DorukTürk TV’de Sabih Samur ile Memleket Meselesi programında konuk olarak alacağız.

AK Parti Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş sessiz ve derinden gidiyor. Köy ağırlıklı çalışmalarda bulunan Karakuş, Sn. Cumhurbaşkanı ve Muğla B. B. Başkan Adayını ağırlamasını müteakip daha bir öz güvenle sahalarda olacağını ve kendisini basılı medyanın dışında radyo ve televizyon enstrümanları ile Dalaman Halkına ifade edeceğini düşünüyorum.

Ve mevcut Başkan Muhammet Şaşmaz.
Değişik bir taktik uyguluyor. 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yaptığı gibi sanırım Muhammet Ali’yi örnek alıyor. 
Önce dans ederek rakiplerini yoruyor sonra boksa başlıyor…
Gürkan nasıl Edirne’de yaklaşık iki aya yakın süre hiçbir demeç vermeden rakibini izleyip şimdi yoğun ve tempolu bir şekilde sahadaysa Muhammet Şaşmaz’da bence Dalaman’da aynısını yapıyor.
Önümüzdeki hafta ortasına doğru çok görkemli bir açılış planlayan Şaşmaz, elindeki tüm gücü kullanarak şov yapacak gibi.
Peşinden de tüm iletişim imkanlarını kullanarak önceki Dalaman’ı, bugünkü Dalaman’ı ve gelecekteki Dalaman’ı mukayeseli olarak anlatarak; Dalaman’ı nereden alıp nereye getirdiğini ve Dalaman halkı tekrar kendisinde karar kılarsa nereye götüreceğini tüm ince detayları ile anlatacak.

Velhasıl iki Doktor ve iki Muhammet’ten oluşan muhteşem bir maçı Dalaman halkı tüm dikkati ile hiçbir detayı kaçırmadan izleyecek.

Dalaman için hayırlısı ne ise o olsun. 
Kendini ifade edebilen, halkın gönlünde yer edebilen kazansın.
Dalaman kazansın.

Saygılarımla

Sabih Samur, 23 Şubat 2019, DALAMAN

Bu haber 296 kez okundu.

Sabih Samur - 3:37 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.