109. Yılda “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Satranç Turnuvası” düzenlendi

DORUKTÜRK EGE - Mart 26, 2024 5:58 pm A A

23-24 Mart tarihleri arasında Dalaman Cumhuriyet İlkokulu Konferans Salonunda 109. Yılında “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Satranç Turnuvası” düzenlendi.  Düzenlenen turnuvaya katılan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş dereceye giren sporculara ödüllerini takdim ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Turnuva sonucunda, 8 yaş kategoride; Aras ARABACI birinci, Oğuz SARIKAYA ikinci, Umut Rüzgar ZOR üçüncü, 10 Yaş kategoride; Ömer Can UYSAL birinci, Göktuğ AYDOĞAN ikinci, Enes TOKCAN üçüncü, 12 Yaş kategoride; Hasan Fırat KARABULUT birinci, Kadir Tamer AKÇAR ikinci, Kemal Doruk YILMAZ üçüncü, Açık Kategoride; Yusuf Arel AKDENİZ birinci, Enes Deniz YURTSEVEN ikinci oldu.

Düzenlenen törenle turnuvada dereceye giren tüm sporculara kupa ve madalyaları Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş tarafından takdim edildi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş törende yaptığı konuşmada Dalaman Belediyesinin Dalamanın gençlerini ve sporcularını her zaman desteklediğini söyleyerek, benzer organizasyonların devamı adına Gençlik Merkezinin en kısa zamanda faaliyete başlayacağını hatırlattı. Dalamanın gençleri için yapılacaklar içinde Gençlik Merkezinin henüz bir başlangıç olduğunu belirten Başkan Karakuş, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yapılması ve Dalaman Stadının tamamen yenilenmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığından 100 Milyonluk yatırım sözü alındığı müjdesini de verdi. Başkan Karakuş katılan tüm sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

DORUKTÜRK EGE – DALAMAN

 

Bu haber 125 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 5:58 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.