Acarlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Acar ile Çalışan TÜRKİYE

ÇALIŞAN TÜRKİYE - Ekim 6, 2020 4:32 pm A A
Acarlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Acar
ile Çalışan TÜRKİYE
Sabih Samur;
Muğla ilimizin gururu Acarlar A.Ş. Fortune Türkiye dergisinin bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiği net satışlara göre hazırlanan ve tüm sektörleri kapsayan TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 ŞİRKETLERİ sıralamasında her zamanki gibi
yerini aldı.
2016 yılında 367. sırada olan Acarlar A.Ş.; 2017 yılında net satışında %44,3 oranında artış ile 33 basamak yükselmiş ve Türkiye’nin En Büyük şirketleri sıralamasında 334. sıraya gelmiştir. Ayrıca Acarlar A.Ş. kendi sektör grubunda (Toptan gıda içecek ve temizlik ürünleri sektöründe); Muğla ilinde 1’nci ve Türkiye sıralamasında 12’nci Sırada yerini almıştır.
Sn. Acar TCDALAMAN.COM ve DORUKTURK.COM okurları için yapmış olduğumuz bu ön bilgilendirmeden sonra malumunuz hepimizin içinde yer aldığı gerek doğrudan gerekse dolaylı olarak etkilendiği bir pandemi süreci yaşıyoruz. Toplum olarak hem sağlık hem de ticari kaygılarımız var. Ekonomik daralma söz konusu. Bu süreçte Acarlar A.Ş. olarak nasıl etkilendiniz almış olduğunuz ve almayı planladığınız tedbirler nelerdir?
Mevlüt Acar;
Sabih bey öncelikle sizin nezdinizde Muğla’nın gururu olmamıza katkı sağlayan Muğla halkımıza, bizi biz yapan saygıdeğer müşterilerimize, iş ortağımız değerli firmalarımıza ve Acarlar A.Ş. çalışanlarımıza vermiş oldukları desteklerden dolayı şahsım ve şirketim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Başarı öyküsü yazmak tabi ki önemli lakin sürdürülebilir başarı sahibi olmak çok daha önemli. İşte tam da bu noktada zorluğunun bilincinde olarak bırakınız mevcut yerimizi korumayı biz Acarlar A.Ş. olarak çıtayı daha da yükseltmeye çalışıyoruz.
Pandemi süreci ise gerek biz firmalar boyutunda gerekse ülke çapında hazırlıksız yakalandığımız ve maalesef sürecin sonucunu; ne zaman biteceği gibi soruların cevabını bilemediğimiz ve dünkü ezberlerimizle çözüm üretemediğimiz yepyeni bir, çok bilinmezli denklem!
Hâl böyle iken bizde firma olarak geleceğe yönelik yönetim kurulumla birlikte tedbirler alıyoruz alacağız da.
Aslında tüm olay psikolojik. Şartlar ne olursa olsun ekonominin çarklarını durdurmamamız gerekiyor. Çark durursa ve belli bir zaman bu durağanlık devam ederse sistem yara alıyor. Tekrar marşa basıp ekonomi motorunu ısıtmak ise ciddi bir efor gerektiriyor.
Bizim Acarlar A.Ş. olarak bölgede oluşturduğumuz çok ciddi istihdamı korumak birinci hedefimiz ve vazifemiz.
Küçülen pazara dolayısı ile satış ve pazarlama aktivitesinin düşmesine rağmen biz ülkemizin ve lokalde Muğla’mızın dinamiklerine ve potansiyeline güveniyoruz.
Sabih Samur;
Sn. Acar içi dolu dolu bu uzun yanıtınız için teşekkür ediyorum. Dünyanın en kolay şeyi kara tablo çizip ahlayıp vahlamak. Zoru seçen, istihdam oluşturan ve bu ülke için çalışıp çabalayan tüm güzel yüreklere sizin nezdinizde selam olsun diyelim. Türkiye bu zor süreci birlik ve beraberlik içinde çalışarak atlatacak ve başaracaktır.
Mevlüt Acar;
Sabih bey bende bu ziyaretiniz vesilesi ile Dalaman tanıtımına gerek Samur Medya olarak elinizdeki medya imkanları ile gerekse şahsınıza münhasır aktiviteler ile yapmış olduğunuz katkılardan dolayı şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.
12 Ekim’de yapacağınız yeni nesil Dalaman Led Ekran açılışına da inşallah katılacağım. Şimdiden bol ve bereket dolu işler diliyorum.
Sevgili okurlar, değerli iş insanı Sn. Mevlüt Acar ile faydalı bir sohbet ettik.
Başta Dalaman olmak üzere Muğla’mız için katma değer oluşturan Acarlar A.Ş.’yi önemsiyorum. Daha nice istihdamlara imza atacak projelerin geliştirilmesi için tüm iş insanlarını bölgeye davet ediyoruz.
Muğla çalışıyor, Acarlar çalışıyor, Türkiye çalışıyor.
Çalışan TÜRKİYE, Sabih Samur MUĞLA
Bu haber 152 kez okundu.

ÇALIŞAN TÜRKİYE - 4:32 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.