Aday gösterilmeyince istifa eden isim DP’den aday oldu

GÜNCEL - Ocak 21, 2019 11:45 am A A

Aydın’ın Efeler ilçesine tekrar aday gösterilmeyince CHP’den istifa eden Mesut Özakcan, Demokrat Parti’den aday oldu.

Bir dönem CHP’den Aydın milletvekilliği yapan, 2014 yerel seçimlerinde ise Efeler Belediye Başkanı seçilen Mesut Özakcan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partisinden aday gösterilmedi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partisinden aday gösterilmeyince CHP’den istifa eden Özakcan, DP İl Başkanı Serhat Emanet’in katılımı ile DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile görüştü. DP saflarına katılan Özakcan, yeni partisinde Efeler’de belediye başkan adayı gösterildi.

Mesut Özakcan adaylığının sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, ilçe halkından kendisine, aday olması yönünde istek ve baskı geldiğini belirterek, şu sözleri söyledi:

“Demokrat Parti Aydın’da ve ülkemizde demokrasi konusunda gelişmelere imza atmış, başbakan, bakanlar yetiştirmiş önemli bir partidir. Son yaşanan ittifaklarla birlikte vatandaşımız tercih yapmakta zorluk çekeceği bir noktaya geldi. Vatandaşları tercih yapmaları konusunda rahatlatmak, 5 yıldır Türkiye’ye örnek belediyecilik hizmeti verdiğimiz Efeler Belediyesi’nde halkımızla birlikte demokrasiye sahip çıkmak ve dayatmalara karşı ‘Yeter söz Efeler halkının’ demek için Demokrat Parti’den aday olmaya karar verdim. Aday olmamda, dayatmalara karşı halkımızın önüne tercih koyma ve yarım kalan hizmetlerimizi tamamlamak düşüncesi ile her kesimden vatandaşlarımızın aday olmam yönünde istekleri, baskıları etkili oldu.”

Kaynak MilliGazete

Bu haber 128 kez okundu.

GÜNCEL - 11:45 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.