AK Parti’li belediyeden Bilal Erdoğan’ın vakfına kıyak!

GÜNCEL - Şubat 13, 2019 9:04 am A A

AK Parti’li Üsküdar Belediyesi, Bilal Erdoğan’ın başkanvekilliği yaptığı İlim Yayma Vakfı’na, Bulgurlu Mahallesi’ndeki bir taşınmazı 49 sene süre ile bedelsiz olarak verdi.

Üsküdar Belediyesi Meclisi’nin 4 Şubat’ta yapılan oturumuna tartışma yaratacak bir önerge teklifi geldi. Teklifte 4706 sayılı Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanunu’nun maddeleri anımsatılarak kısaca Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınmış vakıflara 49 yıllığına bedelsiz taşınmaz verilebileceği belirtildi.

İlim Yayma Vakfı’nın yazısına da yer verilen teklifte mülkiyeti Üsküdar Belediyesi’ne ait Bulgurlu Mahallesi’nde taşınmazın eğitim hizmetlerinde de bulunmak üzere vakfa 49 yıl süreli bedelsiz olarak verilmesi amacıyla yetki istendi. Teklif CHP’li Meclis üyelerinin “ret” oyuna rağmen AK Parti’li Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

‘ÇOCUKLARIN YEŞİL ALANINI YOK ETTİLER’

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre teklifin meclise son anda getirildiğini belirten Üsküdar Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Nezih Küçükerden “AK Parti’li Üsküdar Belediyesi borçlarına karşı cami satma geleneğini başarı ile sürdürürken, Üsküdar halkının ortak mallarını da malum vakıflara 49 yıllığına aktarmayı da ihmal etmedi. Teklif meclise son anda alelacele getirildi. Aslında burası planlarda çocuk bahçesi olarak görünüyor. Yani bir yeşil alanı daha yok edip vakfa verdiler” ifadeleriyle tepki gösterdi.

KURUCULARI ARASINDA ÖZALLAR VAR

Öte yandan vakfın ilk kurucuları arasında Turgut Özal ve Korkut Özal da yer alıyor.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 34 kez okundu.

GÜNCEL - 9:04 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.