AK Parti’li Çelik’ten dikkat çeken ‘sistem’ açıklaması!

GÜNCEL - Temmuz 10, 2019 2:24 pm A A

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı sisteminde revizyon tartışmalarıyla alakalı olarak, “Cumhurbaşkanımız muhalefet liderleriyle de görüşebilir” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“BİR ŞEYLERİ VARSA KİMSEYE KAPALI DEĞİLİZ”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milletimizin onayıyla yürürlüğe girmiş bir sistem. Sistemle ilgili geniş bir değerlendirme yapılıyor. Sistem meşrudur, milletin onayından geçmiştir. Pratikle ilgili konuları tartışıyoruz. Sistemin en büyük özelliği vatandaşın devletten hızlı hizmet alabilmesi. Nerelerde aksaklık varsa bunlar tespit edilecek. Milletvekillerimizin eleştirileri ve değerlendirmeleri not alınıyor. Aksaklık ve tıkanıklık olan yerlerin, eksik görülen yerlerin üzerine gidilecek. Bir şeyleri varsa buna kimse kapalı değil. Cumhurbaşkanımız buna yeni bir alan açıyor. Sistemin güçlendirilmesi, vatandaşın memnuniyetinin araştırılmasına yönelik bir görüşleri varsa memnuniyetle yaklaşırız.”

BABACAN İSTİFASI

AK Parti kendi gündemine hakimdir. Cumhurbaşkanımız o konuyla ilgili değerlendirmesini söylemiş oldu. Kendi işimize bakıyoruz, kendi meselemize odaklanıyoruz. 

YUNANİSTAN’A TEPKİ

Yeni bir sayfa açılabilirdi ama Bakan’ın üslubu uygun değil. Yunanistan Dışişleri Bakanı bu üslupla devam edecekse bunun iyi sonuçları olmayacaktır. Tek taraflı bir şımarıklık söz konusu.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 106 kez okundu.
İlgili Haberler

GÜNCEL - 2:24 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.