AK Parti’nin söktüğü T.C.’yi belediye binasına yeniden astı

GÜNCEL - Nisan 15, 2019 1:14 pm A A

Bilecik Belediye binası önünde yerel seçimlerden önce AK Parti tarafından yazılan “Bilecik Belediye Sarayı” yazısı sökülürken yerine CHP’li başkan tarafından “T.C. Bilecik Belediyesi” yazıldı.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, belediye başkan yardımcıları ve basın mensuplarının bulunduğu programda, Bilecik Belediye binası önünde yer alan “T.C. Bilecik Belediyesi” yazısının açılışını yaptı. Yerel seçimlerin ardından görevine başlayan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, “Bilecik Belediye Sarayı” yazısını T.C. Bilecik Belediyesi olarak değiştirdi.

Yapılan düzenleme ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Semih Şahin, “Bilecik Belediyesi, halkın belediyesidir. Saray haline getirilerek halktan kopuk bir belediye; halkına gerçek hizmet veremez, kendisine hizmet verir. Biz belediyeyi halka açıyoruz ve halkın belediyesi yapacağız. Bu bir sembol olsa da tüm hizmetlerimizde bunu herkes görecek. Bilecik halkı kendi belediyesi olarak benimseyecek. Bilecik’i halkımızla beraber daha güzel bir hale getireceğiz. Bunun bir sembolü olarak da belediyemizdeki saray adının kaldırıp Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesi olarak değiştiriyoruz. Bu belediye, yalnızca ismiyle değil, her şeyiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin Bilecik’in Belediyesi olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 111 kez okundu.

GÜNCEL - 1:14 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.