AKŞENER: “Genel Olarak Ortak Problem Koordinasyon Eksikliği!”

GÜNCEL - Ağustos 2, 2021 9:23 am A A

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Manavgat’taki yangın bölgesini ziyaret etti: “Genel olarak ortak problem koordinasyon eksikliği”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manavgat’taki yangın bölgesini ziyaret etti.

Akşener, Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Afet Yönetim Merkezi’nde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İYİ Parti ve CHP Antalya milletvekilleriyle toplantıya katıldı.

Akşener, toplantıdan sonra bir basın toplantısı düzenledi.

– Ben buraya Marmaris’ten geldim. Marmaris ve Muğla, Manavgat genelinde olan ortak problem koordinasyon eksikliği. Valilik makamı ile kaymakamlık makamı ile yangın olan belediye başkanları Millet İttifakı’nın belediye başkanıysa ayrı bir muamele var. Bu yanlış… Bu tür konularda elemanlar, araç gereç birleşir ve ayrı bir çalışma yapılır. Merkezi iradenin imkanıyla, belediye imkanları birleşir ve verimli sonuç çıkarılır. Bu ayrımcılığa son verilmeli.

– Diğer konu yetersiz uçak. Havadan yapılan müdahale, belediye araçlarının ulaşamadığı yerlerde uçakla müdahale daha verimli. Helikopterlerle sonuç alınamıyor. Bu bilgilendirme toplantısından çıkıp başka şeyler söylemem gerekirdi, ama insanların canı yanmış. 27 mahalle tamamen yandı, yıkıldı. Dolayısıyla ülkeyi yönetenler de muhalefet partileri de imkanlarımızı birleştirmek zorundayız.

– Eğer bu yangınları kundaklayanlar var ise derhal bakılmalıdır, bu konuda bir kanaat varsa derhal milletimizle paylaşılmalıdır. Bu konuda şeffaf olmak mecburiyetindedir. Orman yangınlarını çıkaranlar terör örgütü üyeliğiyle yargılanmalıdır.

– Yanan ormanların yerine bir tek beton yapılmamalıdır. Seçim elbet gelecek, 2023’te oraya yapılan betonları yıktırıp el uzatanlarla hesaplaşmak da hepimizin boynunun borcu olacaktır. Dolayısıyla kupon arazi modeline geçilmemelidir.

 

DORUKTÜRK MERKEZ, TÜRKİYE

 

Bu haber 370 kez okundu.
GÜNCEL - 9:23 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.