BARIŞ diye diye

Sümer Şehitoğlu - Ekim 23, 2018 3:05 pm A A

 Annan Planına %65 Ile Evet diyen Halkımız zamanında Rauf Denktaş’ın uyarılarını hiç dinlememişti.Rauf Bey Rum Halkının Hayır diyeceğini bile bile kendiside Hayır Kampanyası yürütmüştü.O dönemde onun kampanyasında yer alan birisi olarak kendisine neden bunu yapıyoruz sayın Başkan dediğimde” Sakın bunu başka yerde söyleme,biz Hayır demek mecburiyetindeyiz,Evet dersek ileriki müzakere süreçlerinde bizim üstümüze gelip daha fazla taviz isteyecekler” Demişti.Şimdi o günler geldi ve bizden daha fazla taviz istiyorlar .Önümüze konan Annan planının özüdür.Bu Plan’ı revize ederek bizden daha fazla Taviz talep ediyorlar.Sırf Barış Barış diye kendi içimizi düzelteceyimize herşeyi müzakerelere bağlarsak neticesi elbette taviz olacaktır.Ancak ne hikmetse bu süreçte bizler yeni kazanımlar elde etmezken Rum tarafı içimizdeki gafillerin yardımıylede istediklerini alma noktasına gelmişlerdir.
En büyük kazanımlarında Mülkiyet başlığında elde etmiş bulunuyorlar.Yetmişdört öncesi Tapular esastır denildiği için Kıbrıs Türk halkı büyük bir erezyona uğrayacaktır.
Örnek; Herhangi bir yerleşim biriminde Rum malında oturan kişi gerçek Mülk sahibinin insafına terkedilecektir.Mülkün bugünkü kıymeti üzerinden mülkü Rum isterse size satabilecek veya kira bedeli isteyecek veya boşaltmanızı isteyebilecek demektir.
Şayet sizin Güneyde mülkünüz varsa o Rum ile anlaşıp takasa gidebileceksiniz.Şayet anlaşamaz iseniz komisyon nihayi kararı verecektir.Verilecek karar ise kesinlikle Mülk sahibinin lehine olacaktır .
Bu durum kendiliğinden iki bölgeliliğide zaman içerisinde ortadan kaldıracak ve Kıbrıs Türk Halkı kendiliğinden azınlık durumuna girecektir.
Dahası kırkbir yıldan sonra Kaos ile karşı karşıya kalacağız .Bunları zamanında gören ve uyaran liderimiz Rauf Denktaş da yok artık aramızda.
Hade Kolay gelsin Barracılar ve Rengacılar.


Bu haber 172 kez okundu.

Sümer Şehitoğlu - 3:05 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.