BAŞKAN KARAKUŞ KÜKREDİ! “Ben bir Cumhuriyet Çocuğuyum. Cumhuriyet ve Atatürk Sevgime laf söyleyenin alnını karışlarım!”

DORUKTÜRK EGE - Mayıs 15, 2022 8:16 am A A

Sosyal Medyada Dalaman Belediye Başkanı Sn. Muhammet Karakuş ve Dalaman Belediyesi’ne yönelik ağır ve maksadı aşan eleştirilerin ardından bendeniz kendi sayfamdan konu ile ilgili açıklama yorum yaptım.
Bunun üzerine başkan Karakuş telefon ile aradı. kapsamlı bir görüşme oldu.
Önemine binaen sizlerle paylaşıyorum.

Kamuoyuna saygı ile.

Sabih Samur

 

-Abi İyi Akşamlar

-İyi akşamlar buyurun Başkanım.

-Abi öncelikle teşekkür etmek isterim. Senle Dalaman konusunda fikren sık çalışıyoruz. İnsanız bazen eleştiriyor da eleştiriliyoruz da. Zaman zaman senle de yaşıyoruz ayrı düştüğümüz konular oluyor ama bugün bana, şahsıma ve temsil ettiğim kuruma yapılan ve direkt Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile beni vurmaya çalışan sosyal medya eleştirilerini kabul etmem mümkün değil.

-Başkanım teşekkürlük bir durum yok. Memleketin de dünyanın da durumu ortada. Herkesin ekonomik sıkıntılar yaşadığı, evini geçindirmek için çok ciddi çaba sarf ettiği bu zor günlerde pandemi sonrası ilk defa insanlar gerek eğlenmek gerekse tekrar sosyalleşmek adına dini ve resmi bayramlarda bir araya gelmeye çalışıyor.
19 Mayıs tarih itibariyle Cumhuriyetin ilk adımı ve siz bir etkinlikle bunu

-Abi sözünü kesiyorum işte bende tam da buradayım. Bunu söylüyorum. Beni eleştirsinler. Pandemiden dolayı ve bunun sonucu genel buhrandan dolayı seçim vaatlerimde kısmen gecikme yaşamış olabilirim bunu canla başla ekibim, mesai arkadaşlarımla çalışarak arayı kapatıyoruz.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı coşku ile kutlama hazırlığı yaparken afişlerimizde ayrıca madde madde tamamladığımız icraatlarımızın açılışını yapacağımızı duyurduk.
Allah kısmet ederse 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için de yine 30 Ağustos günü bir araya geleceğimiz günün akşamını büyük bir coşku ile kutlayacak yine tamamlayacağımız diğer icraatlarımızın açılışını Dalamanlı Hemşerilerimle sizlerle yapacağız.

-Neden bu eleştiriler oldu peki başkanım, sizin pencerenizden?

-Bakınız izah edeyim telefon konuşamımız uzadı ama bu kısmı çok önemli!
Beni bilen bilir, burada herkes birbirini tanır.
Ben Muhammet Karakuş olarak hem ailemden aldığım Atatürk sevgisi ile hem de bizi yetiştiren öğretmenlerimizden aldığım ulvi duygularla yetiştim.
Bizim Atatürk sevgimiz doğumdan ölüme kadar.
Kimse beni bir afişle vurmaya çalışmasın.
Vuramazlar!!!
Ben bir Cumhuriyet Çocuğuyum. Cumhuriyet ve Atatürk Sevgime laf söyleyenin alnını karışlarım!

Afişte hatayı fark eden arkadaş sosyal medyada şov yapmaya çalışmak yerine arasa Muhammet Bey bir hatalı çalışma olmuş bunu lütfen düzeltelim dese ve anında düzeltilse ne olurdu?
İnanın konu ben değilim. Sizin de sosyal medyada sayfanızda yazdığınız gibi Dalaman zarar görmüştür.
Bizler, sizler top yekün olarak Dalaman’ımızı tanıtmak için seferber olmuşken yarın arama motorlarında Dalaman ile ilgili bu paylaşımların çıkacak olması Dalaman’ımız için kötü olmuştur.
Burası Dalaman, yarın resmi törende bir araya geleceğiz, selamlaşacak tokalaşacağız değil mi?
Yakışmadı.
Ben tekrar yazınız için teşekkür ediyor, haksız yere eleştirenlere de sadece “keşke aklı selim davransaydınız” diyorum.
Birazdan Belediye önünde kısa bir basın açıklaması yapacağım gelebilirsen sevinirim, hayırlı geceler.

-Kolay gelsin Başkanım. Siz lütfen söz verdiğiniz icraatlarınıza yoğunlaşın. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan saygı ve sevginize bir Atatürk Milliyetçisi olarak kefilim.
Hayırlı geceler.

Bu haber 600 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 8:16 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.