BAŞKAN KARAKUŞ’UN ÇANAKKALE ZAFERİ AÇIKLAMASI

DORUKTÜRK EGE - Mart 16, 2022 6:09 am A A

Dalaman Belediye Başkanı Sn. Muhammet Karakuş’un 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ile ilgili resmi basın açıklaması:

Bugün, tarihe adını altın harflerle yazdıran Kahraman Ordumuzun en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferinin 107. Yılına ulaşmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. Çanakkale zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en gurur verici zaferlerden ve en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Fedakârlığın zirveye ulaştığı bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, yok edilmek istenen bir milletin, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu, azim ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde neleri başarabileceğini bütün dünyaya gösteren bir kahramanlık öyküsüdür.
Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğruna canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Muhammet KARAKUŞ
DALAMAN Belediye Başkanı

 

 

 

 

Bu haber 494 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 6:09 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.