Beyaz Saray: Erdoğan ve Trump ABD ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin genişletilmesini ele aldı

Dünya - Ocak 21, 2019 11:59 am A A

Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmede iki liderin ABD ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin genişletilmesinin iki ülkenin de yararına olduğu konusunu da ele aldığını duyurdu.

Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmede Suriye’nin kuzeydoğusunda iki ülkenin de güvenlik endişelerini giderecek çözümlerin aranması konusu ile ilgili mutabık kalındığını bildirdi.
Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Erdoğan-Trump görüşmesine dair yazılı bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD Başkanı Trump’a Menbiç’teki saldırıda hayatını kaybeden Amerikan vatandaşları için başsağlığı dileğinde bulunduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Başkan Trump, Suriye’de kalan terör unsurlarının yenilmesinin önemine vurgu yaptı. İki lider, Suriye’nin kuzeydoğusu için karşılıklı olarak güvenlik endişelerini giderecek ve müzakere edilmiş bir çözümün aranmaya devam edilmesi konusu ile ilgili mutabık kaldı. İki lider ayrıca ABD ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin genişletilmesinin iki ülkenin de yararına olduğu hususunu da ele aldı.”

Kaynak Sputnik

Bu haber 86 kez okundu.

Dünya - 11:59 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.