Binali Yıldırım: Gerçek anket sonucu sandıkta çıkacak

GÜNCEL - Ocak 25, 2019 8:34 am A A

TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım,katıldığı televizyon programında önemli sorulara yanıt verdi.

31 Mart yerel seçimleri öncesi tartışmaların odağında olan isim Binali Yıldırım, CNN Türk’te katıldığı Gece Görüşü programında Murat Çelik’in sorularına yanıt verdi.

Anket sonuçları başta olmak üzere CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul’a gelen turist sayısı ile ilgili önemli demeçler veren Yıldırım, “Daha yolun çok başındayız. Biz İstanbulluların teveccühünü kazanacağımıza inanıyoruz. Gerçek anket sonucu sandıkta çıkacak.” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin kuruluş yılı 2001 olmasına karşın “Biz 25 yılda İstanbul’u çöp dağlarından dünya metropolü haline getirdik.” şeklinde bir ifade kullanan TBMM Başkanı, “İstanbullulardan 2023’ün İstanbul’u için yeni bir yetki istiyoruz.” dedi.

Binali Yıldırım’ın “Gece Görüşü” programında verdiği demeçler:

Rakibiniz Ekrem İmamoğlu’na karşı sizin en büyük avantajınız nedir?

İstanbul seçimini kişisel mesele olarak görmüyorum. Biz 25 yılda İstanbul’u çöp dağlarından dünya metropolü haline getirdik. İstanbullulardan 2023’ün İstanbul’u için yeni bir yetki istiyoruz.

Bizimki bir bayrak yarışı. Ben bakanlık da yaptım. Başbakanlık da, Meclis Başkanlığı da… Bulunduğum her konumda İstanbul’a yönelik icraatlarımıza katkı verdim. Avrasya Tüneli’nde de vardım. Marmaray’da da, Üçüncü Köprü’de de, Yeni Havalimanı’nda da… Bunlar bir siyasi hareketin vizyon projeleri. Şimdi de Belediye Başkanı olarak gençliğimi yaşadığım, ailemi kurduğum İstanbulumuza bu vizyon doğrultusunda hizmet etmeyi istiyorum.

Aynı şekilde, kendisinin size karşı avantajı nedir?

İstanbul’u yönetmek, vizyon ve tecrübe ister. Bunların hepsi bizde var evelallah. Biz kendi işimize bakıyoruz.

İmamoğlu’nun, “Arap turist tabii ki gelsin ama İstanbul Araplaştı ve bu yanlış” şeklindeki sözleri hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim?

İstanbul, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgenin mozaiğidir. Her dilden, milletten insan burada. Burası 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapmış bir şehir. İstanbul sadece Orta Doğu için değil, dünya için de bir çekim merkezi. İtalyan da burada, Japon da, Amerikalı da… Bizim ülkemiz 4 mevsimi bir arada yaşayan turizm cenneti. Geçen yıl 12.5 milyon turist geldi İstanbul’a. Türkiye’ye gelen toplam turistin 3’te biri neredeyse.

İstanbul seçim sonucu yüzde kaça, yüzde kaç olacak? Anketlerdeki oranlar nedir, sizin tahminiz nedir?

Daha yolun çok başındayız. Biz İstanbulluların teveccühünü kazanacağımıza inanıyoruz. Gerçek anket sonucu sandıkta çıkacak.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 125 kez okundu.

GÜNCEL - 8:34 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.