Binali Yıldırım’dan 3600 ek göstergeye ilişkin açıklama

Ekonomi - Ocak 10, 2019 12:15 pm A A

TBMM Başkanı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 3600 ek gösterge hakkında gelen soruyu yanıtladı. Umut tazeledi.

TBMM Başkanı ve AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle TBMM Tören Salonunda parlamento muhabirleriyle bir araya geldi.

TBMM Başkanlığından istifa edip etmeyeceğine dair tartışmalarla gündemde olan Yıldırım, gazetecilerin yıpranma payı olmak üzere 3600 ek gösterge, Anayasa’nın 79. maddesi, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in iddiaları ile ilgili soruları yanıtladı.

Binali Yıldırım, 31 Mart yerel seçimlerine kadar polislere 3600 ek gösterge verilip verilmeyeceğine yönelik soruya “3600 ek gösterge meselesi hükümetin bir sözüdür.” dedi. Hükümet adına söz söyleyebilecek bir konumda olmadığını anımsatan TBMM Başkanı, “Birkaç gün önce vatandaşın biri bu konuyu Cumhurbaşkanımıza doğrudan sordu. O da ‘haklısın’ dedi. Hükümetin bu konuyla alakalı bir planlaması mutlaka olacaktır. Çünkü söz verilmiştir. Verilen sözün kesinlikle yerine getirilmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 37 kez okundu.

Ekonomi - 12:15 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.