Çakar lamba uygulaması 1 kasım’da başlıyor

DORUKTÜRK EGE - Ekim 31, 2019 7:54 am A A

Kamu ve yerel yönetimlerde üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında çakar lamba kullanması, 1 Kasım’dan itibaren yasak hale gelecek.

Yetkisiz olarak çakar sistemi kullanan yüzlerce araç çakar lambalarını söktürüyor. İçişleri Bakanlığı, trafikte yetkisi olmadığı halde aracına çakar taktıran vatandaşların sahte çakar kullanımının önüne geçmek için harekete geçti.

Kamu ve özel araç sürücülerine yetkisiz çakar kullanımı 1 Kasım’dan itibaren yasak hale gelecek. Belirlenen tarihten itibaren kamuda, yerel yönetimlerde, diğer mesleklerde ve üniversitelerde üst düzey yönetici, genel müdür, daire başkanı ve başka unvanlar ile görevde bulunan kamu görevlilerinin araçlarda çakar olarak tabir edilen ışıklı uyarı işaretlerini kullanmasına izin verilmeyecek. Çakar lamba kullanımı yasak olan araçların sistemlerini araçtan söktürmeleri için ise 1 gün kaldı. Kuralların belirlendiği günden bu güne kamuya ait veya sivil olarak yüzlerce araç çakar lamba sistemini söktürmek için sanayi sitelerinde ve çeşitli yerlerdeki elektronikçilere başvurdu. Çakar lamba kullanım hakkı olmadığı halde kullanan araçlar trafikten men edilirken, yetkisiz sistemlerin kullanılmasına müsaade eden kamu görevlileri hakkında da gerekli işlemler yapılacak.

Kaynak: MİLLİ GAZETE

Bu haber 281 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 7:54 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.