Çalış Halk Plajı hizmete açıldı

DORUKTÜRK EGE - Ağustos 14, 2023 10:07 am A A

Fethiye Belediyesi Akmaz ve Karaot’un ardından Çalış Halk Plajı’nı da hizmete açtı.

Fethiye Belediyesi de vatandaşın uygun fiyatlarla denize girebilmesini sağlamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Çalış sahilde kiraladığı 10 dönümlük araziyi, halk plajı yaptı.  Açılışı yapılan halk plajında fiyatlar ise dikkat çekti. Çay 3 TL, tost 30-40 TL, soğuk içecekler ise 20 ila 30 TL’den satıldığı görülen plajda şezlong ve şemsiye kullanımı ise sadece 25 TL olarak belirlendi.

Yoğun katılım ile açılışı yapılan Çalış Halk Plajı’nda, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yapılan hizmetler, kirli siyaset ve devam eden çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

“HALKIMIZI UYGUN FİYATLARLA BULUŞTURUYORUZ”

Başkan Alim Karaca, “Fethiye’mizin birçok koyları özelleştiriliyordu. Ama ne olursa olsun sizler için iki koyu alıp çok uygun fiyatlarla sizlerin hizmetinize sunacağımızı söylemiştik. Bugün itibariyle üçüncü koyu aldık. Üçüncü plajımızı sizlerin huzurunuzda hep beraber açıyoruz. Daha öncesinde Akmaz’ı, Karaot’u açmıştık ve bugün de Çalış Plajı’mızı halkımızın hizmetine sunmanın onurunu yaşıyoruz. Şuan halkımızın yaşadığı ekonomik krizde özel plajlara gittiğiniz zaman en az bir kişi 1000-1500 lira harcanıyor. Ama bu plajımızda bir aile gelip rahatlıkla 150-200 lira harcayıp karnını doyurup, içeceklerini içip mutlu bir şekilde evine dönebiliyor. Buradaki bütün yapımlar ihale edilmedi. Kendi ekibimizle emekçi arkadaşlarımızla birlikte bir yıl içerisinde bu hale getirdik ve hizmetimize sunuldu. Daha önceki tesislerimizde de arkadaşlarımızın emekleri çok büyük. Çalışma arkadaşlarıma tekrardan çok teşekkür ediyorum” dedi.

“FETHİYE’NİN NÜFUSUNDA CİDDİ ARTIŞ VAR!”

Karaca konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Fethiye Belediyesi olarak 2019 yılında 69 milyon lira olan personel giderimiz şuan itibariyle 310 milyon liraya çıkmış durumdadır. Buna rağmen gelirlerimizi artırarak Fethiye Belediyesi’ni kendi ölçeğinde borcu olmayan tek belediye haline getirdik. Hiçbir belediye başkanının kendini riske edemeyeceği altyapı ve üstyapı çalışmaları ile kurumların desteğiyle şuan 1 milyar liranın üzerinde yatırımlar yaptık. Bazı arkadaşlarımız bu süreçte rahatsız oldular mı? Elbette rahatsız oldular. Ama bu şehrin temel sorunları var. Biz bu temel sorunları çözmek için buradayız. Biz bu şehrin geleceğini hazırlamak zorundayız. Sizler de biliyorsunuz bir rüzgar estiğinde, yağmur yağdığında elektrik kesintisi yaşayacak hale gelmiştik. Caddeler kokulardan geçilmiyordu. Su kesintileriyle karşı karşıya geliyorduk. İnternet sorunları vardı. Yaptığımız 400 metrelik altyapı çalışması ile bu sorunları çözdük ve rahat bir nefes aldık. Biz bunları yapmasaydık Fethiye bugün çok büyük sıkıntılar yaşayacaktı. Nüfus git gide artıyor. 156 bin olarak aldığımız nüfus, şuan itibariyle Seydikemer bizden ayrılmasına rağmen şuan Fethiye merkez 177.700 resmi nüfusa kavuştu. Kayıtlı olmayan ve tatil amaçlı Fethiye’ye gelenlerle beraber şuan tam 500 bin kişiye hizmet veriyoruz. Bu hizmetleri aksatmamak adına gece gündüz çalışıyoruz.

“ELEKTRİK KESİLİYOR, FETHİYE BELEDİYESİ ŞİKAYET EDİLİYOR…!”

“Maalesef elektrik kesiliyor, bunlar Fethiye Belediyesi’nden biliniyor. İnanın ki su kesiliyor, Fethiye Belediyesi’nden biliniyor. Tabii ki vatandaşlarımıza yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bizler aracı olarak ilgili kurumlar ile birlikte bu sorunları aşabilmek için dört buçuk yıldır koordineli bir şekilde çalışarak Fethiye’mize özel firmalar ile birlikte ciddi altyapı yatırımları yaptık. Önümüzdeki süreçte de göreceksiniz ki, şuan merkezdeki sorunları tamamladık ve kırsal yerlere yönelerek o bölgede de ciddi altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla Fethiye’mizin 30-40 yılını tamamlayacağız. Şu ana kadar Fethiye’mize Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırım 500 milyon lirayı aşmış durumda. Biz 3-3,5 yılda Ölüdeniz arıtması başta olmak üzere Fethiye merkezdeki arıtmayı da iki katı kapasiteye çıkararak halkımızın hizmetine sunduk

“YAZ SEZONUNDA NEDEN YOL ÇALIŞMASI YAPIYORUZ?”

“İnanın ki arkadaşlar şuan 45 milyon liraya yaptığımız bir cadde bugün yapmazsam 6 ay sonra 80 milyon liraya mal olacak. Bu para sizin paranız. Sizin cebinizden çıkacak. Biz yapmak zorundayız. Kimseyi de rahatsız etmeyen bir bölge. Ama maalesef siyasette muhalefet her zaman vardır. Yapılan doğru işlerde onlar için kötüdür. Kötülerde kötüdür. Sosyal medyada her gün her şeyi atıyorlar. Fethiye’de yatırımları gören aklı selim insanlar da var. Yaptığımız kamuoyu incelemelerinde kendimizi ölçebiliyoruz. Fethiye’de sizlerin hakkını kimseye yedirmiyoruz. Belediyenin aldığı vergileri en iyi yerlere harcıyoruz” dedi.

“KİRLİ SİYASETİN CEVABINI SİZLER SANDIKTA VERECEKSİNİZ!”

Kendisi hakkında İtalya’da tatilde şeklinde yapılan algı oyunlarına cevap veren Karaca, “Fethiye’de elektrik kesiliyor, Alim Başkan İtalya’da tatilde” diye haberler yazıldı. Benim kızım Türkiye’de iki defa Kamu Değerlendirme Sınavı’nda Türkiye birincisi oldu. Fen lisesini bitirdi, iki tercihi vardı. Milano’daki bir Tıp Fakültesi bir de Koç Tıp Fakültesinde tam burslu okumak istiyordu. Milano’daki tıp fakültesini kazandı ama orada konutla ilgili ciddi bir problem olduğu için bir akademisyen arkadaşımız geçen sene bize o konuda yardımcı oldu. Bir kolejin kendi kontenjanını bize kullandı bir yıl orada kızım kaldı. Ev bulmam gerekiyordu. Kızıma ev bulmaya gittik. 5 gün ev aradım 6. günde ev bulduk. Evini taşıdık ve 7. gününde sizlerle buradaydım. Ama o kadar kirli siyaset yapıyorlar ki sizler bunun cevabını sandıkta vereceksiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Alim Karaca ile tüm katılımcılar Çalış Halk Plajı’nın açılışını gerçekleştirdi.

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE

 

Bu haber 124 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 10:07 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.