CHP’NİN 100. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!

DORUKTÜRK MERKEZ - Eylül 7, 2023 10:32 pm A A

Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren, ulusal birliği sağlayan ve her şeyden önce de kurucu genel başkanı ülkenin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk olmanın onurlu ayrıcalığına sahip bir partidir…

Büyük önder, 9 Mayıs 1935 tarihinde vefatından önce katıldığı son kurultay olan 4. CHP kurultayında yaptığı açılış konuşmasında, “Cumhuriyet Halk Partisinin esas düşünce ve dileği, vatandaşları her türlü ayrılıktan korumak, onları, kendileri ve büyük Türk ulusu için faydalı kılmaktır” diyerek partinin kuruluş felsefesini ortaya koymuştur..

Bugüne kadar bu çizgiden asla taviz vermeyen CHP’nin bundan böyle de bu felsefeye sonuna kadar bağlı kalacağına olan inancımız tamdır.

100. kuruluş yıldönümünde başta CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm parti yöneticilerini ve her zaman takdir ettiğim Atatürkçü seçmenini yürekten tebrik ediyor, yıllardır süregelen her türlü emperyalist baskı ve dayatmaya rağmen sergilemiş oldukları onurlu ve dik duruşları nedeniyle de ayrıca şükranlarımı sunuyorum..

Atatürk’ün çizdiği yolda, birlik ve beraberlik içinde nice yıllar diliyorum..

Saygılarımla

Dr. Vecdet Öz
Adalet Partisi
Genel Başkanı

Bu haber 324 kez okundu.
DORUKTÜRK MERKEZ - 10:32 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.