Cihangir İslam: Haksız zenginliğe karşıyız!

Gündem - Ocak 21, 2019 9:05 am A A

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Samsun’da “Çare Var” konulu konferansa katıldı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Samsun’da Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Çare Var” konulu konferansa katıldı. Cihangir İslam; “Biz kimsenin zenginliğine karşı değiliz. O zenginliğin nasıl kazanıldığıyla ilgiliyiz” dedi.

Saadet Partisi Samsun Atakum İlçe Başkanlığı “Çare Var” konulu konferans düzenledi. Soru ve cevap şeklinde geçtiğimiz konferansta, Türkiye’deki hak ve adalet konuları, haksız zenginlikler ve ülkenin içerisinde olduğu ekonomik kriz konuları ele alındı. Konferansa Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Saadet Partisi Atakum ilçe teşkilatı, AGD temsilcileri başta olmak üzere çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

“DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ ENGELLENMEMELİ”

Düzenlenen “Çare Var” konferansında konuşan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, bir yöneticinin kesinlikle toplumda düşünce özgürlüğünü sağlaması gerekliliğini belirterek, “Düşünce özgürlüğü benim beynimin içinde düşünüp, düşünüp, kafamı ısıtıp içerde saklamam meselesi değil. Düşünce özgürlüğü; benim bunu sizinle paylaşmam. Tartışmaya açmam. Bu düşüncemin eleştirisini dinlememdir. Bunun için serbest düşünce ortamının olması gerekir. Siz bunun önüne geçerseniz beni insan olmaktan alıkoyarsınız” diye konuştu.

HAKSIZ ZENGİNLİĞE KARŞIYIZ

Bu ülke de gelirin yüzde 60’ını, nüfusun yüzde 1’inin kontrol ettiğini ifade eden İslam, “Diyorlar ki, biz geldiğimizde kişi başına düşen milli gelir 3 bin dolardı, şimdi 10 bin dolara çıktı. Bir hesap yapalım. Kişi başına 10 bin dolar şu; yılda kundaktaki bebeğin, evdeki yaşlı ninenin, herkesin cebine 10 bin dolar giriyor. Kaç ailenin bugün aylık geliri 20 bin lira? Ha bu ortalama zaten, fakiri var zengini var. Bakıyoruz 16 yıldır kendini katlayan kesim dolar milyonerleri oluyor. Diyorlar ki ‘Zenginliğe karşı mısın?’ Orda dur! Biz kimsenin zenginliğine karşı değiliz. O zenginliğin nasıl kazanıldığıyla ilgiliyiz. Yani haksız zenginliğe karşıyız” açıklamasında bulundu.

“VERDİĞİMİZ EMANETİ KULLANIYORSUN”

Hesap verilebilirliğin öneminden bahseden Cihangir İslam, “Bir gün tüm Medine ahalisine kumaş dağıtılırken Hz. Ömer’e fazla kumaş verilir. Sahabeden birisi halifeye sorar. Senin kumaşın neden benimkinden daha uzun diye? Hz. Ömer ‘Ananı da al git’ demiyor. Burası çok önemli. Benim oğlum Abdullah’ın hakkı da bende. Kessek ikimize de yetmeyecek, benim boyum da uzun, o hakkını bana verdi ve helalleştik. Çağırdılar Abdullah’ı sordular, ‘Evet ben hakkımı babama verdim’ dedi. İşte hesap verilebilirlik bu. Bugün bunu görebiliyor musunuz? Diyor ki, ben hesabımı Allah’a vereceğim. Ya onu zaten vereceksin ama bize de vereceksin çünkü bizim sana verdiğimiz emaneti kullanıyorsun” ifadelerine yer verdi.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 78 kez okundu.

Gündem - 9:05 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.