CİHANGİR İSLAM KİMDİR?

GÜNCEL - Kasım 2, 2018 12:55 pm A A

27. Dönem Milletvekili Nazır Cihangir İslam’ın kim olduğu merak konusu oldu. Cihangir İslam’ın kim olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair bilgi bulmak içingenel ağ üzerinden arama motorlarında araştırma yapıyor. Cihangir İslam kimdir? TBMM kaynaklı bilgiler doğrultusunda Cihangir İslam’ın biyografisi…

1959 yılında Sakarya doğumludur. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesördür. İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitirmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunudur.

ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada – Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center’da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Felsefe yüksek lisans öğrencisidir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yapmıştır.

Mazlumder, Saadet Partisi, HAS PARTİ, Adalet Zemini ve Hak ve Adalet Platformu kurucularındandır. Artı TV 45 + 45 Programı eş moderatörlüğü, Duvar gazetesi köşe yazarlığı yapmıştır. 100’ün üzerinde bilimsel çalışması yanında sosyal alanda yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen İslam, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu haber 138 kez okundu.

GÜNCEL - 12:55 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.