Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan beklenen Amerika Kararı

GÜNCEL - Kasım 7, 2019 5:27 am A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la gerçekleştirdiği telefon görüşmesi sonrasında sosyal medya hesabından beklenen kararı açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesine ilişkin sosyal medyadan açıklama yapmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan karşılık geldi.

Geç saatlerde sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD Başkanı Donald Trump ile ikili ilişkilerimizi ve bölgemizdeki meseleleri ele aldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede terörle mücadele ve ülkelerimiz arasındaki ticari hedefler başta olmak üzere birçok konuda atacağımız adımları değerlendirdik” açıklaması yaptı.

Telefon görüşmesi sonrasında yaptığı paylaşımla 13 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri’ne Trump’la görüşmek üzere gideceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “13 Kasım’da ABD’ye gerçekleştireceğimiz ziyaretle birlikte, bugün yapmış olduğumuz telefon görüşmesinin ikili ilişkilerimiz ve bölgesel meselelerle ilgili hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

ABD Başkanı @realDonaldTrump ile ikili ilişkilerimizi ve bölgemizdeki meseleleri ele aldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede terörle mücadele ve ülkelerimiz arasındaki ticari hedefler başta olmak üzere birçok konuda atacağımız adımları değerlendirdik.

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

13 Kasım’da ABD’ye gerçekleştireceğimiz ziyaretle birlikte, bugün yapmış olduğumuz telefon görüşmesinin ikili ilişkilerimiz ve bölgesel meselelerle ilgili hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Bu haber 244 kez okundu.

GÜNCEL - 5:27 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.