Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ücretli poşet açıklaması

Gündem - Ocak 10, 2019 7:15 am A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli poşet uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ücretli poşet uygulamasına dair açıklamalarda bulundu.

Sıfır Atık Projesi konusu ile ilgili yerel yönetimlerin çok kararlı ısrarlı olması gereğini ifade eden Erdoğan, partisinin yerel seçimlerde yapacağı kampanyada naylon poşet kullanılmayacağını ifade etti.

PLASTİK POŞETLE SAVAŞ BAŞLATTIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“Sıfır Atık Projesi konusunda yerel yönetimlerin çok çok kararlı ısrarlı olması gereğini savunuyorum. Son zamanlarda biz bu plastik poşetler bunun benzeri birçok ürünlerle ilgili olarak savaş başlattık. Bunun 500 yıl 750 1000 yıl toprak bunu eritemiyor. Buna karşı bir savaş. Bu savaşımızı kararlı bir şekilde başlattık. Anacığım evde file dokurdu giderdik alışverişi yapardık gelirdik. Gerekirse tekrar yıkıyorsun alışverişe gidiyorsun. Bunun toprakla bir dostluğu var. Bunlar kenevirden yapılıyordu. Keneviri yok ettik. Kenevirden atlet dokurlardı. Bize dost görünen düşmanlar ülkemden Rize’mden keneviri söküp aldılar. Biz şimdi keneviri dışarıdan ithal ediyoruz. 31 Mart kampanyasında ‘file bez torba kullanalım’ dedim. Bez torba ile fileyle kampanyamızı yapalım. Asla naylon poşet kullanmayacağız. Şu anda bunun çalışmasını yapıyoruz. Güzel olacak şık olacak.”

Kaynak MilliGazete

Bu haber 82 kez okundu.

Gündem - 7:15 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.