Cumhurbaşkanlığı: “Trump’ın mektubunu çöpe attık”

Dünya - Ekim 17, 2019 11:02 am A A
Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Trump’tan Tayyip Erdoğan’a gelen skandal mektubun çöpe atıldığını ve cevabın 9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı Operasyonu’yla verildiğini bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’tan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen mektup tartışma yaratmıştı.

CNN Türk Muhabiri Sena Alkan, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı bilgisinde, mektuba gelen yanıtı şu şekilde aktardı:

“9 Ekim’de yazılan bu mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevabın da 9 Ekim’de başlayan Barış Pınarı Harekatı olduğu belirtildi. Trump’ın bu tarz tekliflerinin geçerli olmadığını arabuluculuk teklifi ile Erdoğan’a bir şey yaptıramayacağını görmüş olduğunu ifade ediyor kaynaklar ama 9 Ekim’de yazıldığı ortaya çıkan mektuba en net cevabın da 9 Ekim saat 16:00 itibarıyla Türkiye’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı olduğu ifade edildi.”

RUSYA: “SON DERECE SIRA DIŞI”

Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump’ın 9 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği ve çarşamba akşam basına sızan mektupla ilgili bir açıklama da Rusya’dan geldi.

Gzetecinin yönelttiği soruya yanıt veren Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, “Trump’ın mektubunun son derece sıra dışı, devlet başkanları arasındaki yazışmalarda genelde kullanılmayan bir dille yazılmış” dedi.

Kaynak Yeniçağ

 

Bu haber 286 kez okundu.

Dünya - 11:02 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.