CUMHURİYET HEPİMİZE EMANET!

GÜNCEL - Temmuz 8, 2020 8:10 am A A

 

Nesep insan topluluklarının kalitesinin garantisidir. Soy bozuldu mu düzen bozulur!
Nesep-i gayri sahih insanlar topluluğu ABD gibi piç yığınlarına dönüşür. İnsanlığın ve dünyanın başına bela olurlar.
36 padişahın sadece ikisinin annesi Türk’dür. Gayri düşünün gerisini…
Kendilerine yeryüzünde Allah c.c nun gölgesi sayıp, köleleştirdikleri insanlara “kullarım” diyecek kadar hak ve hakikatten yoksun kafalarla zalimane yönetmişler, sonunda da tarihin karanlık dehlizlerinde yok olup gitmişlerdir. Hala onların sistemine özenen cumhuriyet düşmanları ile dolu memleket. Ve o kafanın devamı olacak insanları (şeyh,sıh,molla,gays,üsdat,mele,mürşit gibi kendilerini unvan veren) başlarında tutup alkışlayan, sanki ilahmış gibi tapınanlar var. Ne diyeyim ben bu akılsızlığa bilemiyorum?
Okumayan, öğrenmeyen, analiz etmeyen, aklını başkasının yönetmesine katlanan, hak ve adaletin ne olduğunu bilmeyen, hakkını aramayı bilmeyen, az menfaatlendirilince sahiplerinin kuklasına ve yalakasına dönüşen yığınların yüzünden çekilen ızdıraplar ortada.
Sivil toplum önderi diye adlandırılan dini kisveli şahısların ve yanlarındaki şakşakçılarının yüzünden bir şekilde ağır hapis cezalarına çarptırılan, iş ve mesleklerinden olan binlerce vatandaşımız var. Sebep de Allah c.c nun emri gereği olan “aklınızı kullanın” emrine uymamalarıdır.
İnsan onuruyla yaşarsa insandır. Onuru korumanın tek yolu vardır; akıl denilen en büyük nimeti kullanmaktır.
Çeşitli şekilde hayatının yönlendirilmesi, hak ve özgürlüklerinin birileri tarafından ellerinden alınması ile insanı insan yapan onur ortadan kalkar. Onur ortadan kalkınca geriye sahibinin insafına kalmış köle yığınları ortaya çıkar. Buna katlanan toplumlar da adalet ortadan kalktığı için de yaşam cehenneme döner. Ve insan kan ve göz yaşı döküp dünyasında cehennemi yaşar. Allah c.c zalimleri sevmez, kul hakkı yiyenleri sevmez, ben diyerek kibirlenenleri sevmez, yönettikleri toplumları ötekileştiren,bölen birbirine düşman edenleri sevmez.Yer yüzünde bozgunculuk edenleri sevmez,adaletsizliğe göz yumanları sevmez, kendinden başkasını ilah edinenleri sevmez, dini İslam’ı,kitabı Kur’an-ı ,adını dünya işlerinde ikbal için, ticaret için ve şahsi menfaatleri için kullananları sevmez, Beytülmal’a(devlet hazinesine) el uzatanları sevmez, kul hakkı yiyenleri sevmez, israfı hele ki millet malını israfı sevmez, bu liste uzar gider.
Allah c.c toplulukların yönetimine layık oldukları yöneticileri verir. Allah c.c hesabı hem hızlı hem de çabuk görendir.
Aklını kullanmayanların da hem dünya hayatı hemde ahiret hayatı cehenneme döner. Bu olumsuzlukları yaşamamak için aklımızı kullanalım. Vicdanımızı ve özgürlüğümüzü koruyup kollayacak, şehit şühada emaneti olan CUMHURİYET’imize sahip çıkalım.

TEMEL ATAY

Bu haber 141 kez okundu.

GÜNCEL - 8:10 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.