Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Taner ŞEN’ in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

DORUKTÜRK EGE - Ekim 29, 2020 9:08 am A A

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Taner ŞEN’ in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünü kutlamanın haklı sevincini yaşıyoruz.

Genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün  “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesinin azmi ve gayreti içerisindeyiz.

1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl Cumhuriyetimizi ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, aynı şekilde birlik ve beraberlik içerisinde geride bırakacağımıza olan inancımız tamdır.

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

Bu düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin zafere ulaşmasında ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi saygıyla anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Taner ŞEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bu haber 254 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 9:08 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.