Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

DORUKTÜRK EGE - Kasım 23, 2020 3:39 pm A A

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı;

24 Kasım 1928 tarihinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabul ettiği günü, 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.
Öğretmenlerimiz, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızın yetiştirilmesinde büyük emek sarf eden, vatanını, milletini, bayrağını, ülkesini seven, kendine güvenen güçlü bireyler yetiştirme konusunda azimle, kararlılıkla eğitim meşalesini taşıyan öğretmenlerimize minnettarız.
2020 yılı içerisinde tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını döneminde, ülkemizde alınan tedbirler kapsamında gerek yüz yüze gerekse de uzaktan eğitim sürecinde göstermiş oldukları emek, özveri ve sabır nedeniyle öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal eden ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı huzur dolu bir yaşam diliyorum.

Ali Güldoğan
DALAMAN Kaymakamı

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE), SABİH SAMUR, DALAMAN

Bu haber 224 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 3:39 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.