Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından yapılan çalışma sonrasında uyuşturucu madde ticareti yapan iki torbacı daha tutuklandı!

DORUKTÜRK EGE - Ekim 30, 2022 6:29 pm A A

Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından yapılan çalışma sonrasında uyuşturucu madde ticareti yapan iki torbacı daha tutuklandı.

Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlileri tarafından uyuşturucu madde satışı yapan şahıslara yönelik çalışmalar kapsamında;

Dalaman ve Ortaca ilçelerinde metamfetamin maddesi satışı yaptığı yönünde bilgi alınan B.D. isimli şahıs görevliler tarafından uzunca bir süre takip edilmesinin ardından 28.10.2022 günü Dalaman ilçesinde bulunduğu tespit edilmiş ve adı geçen B.D. isimli şahıs kovalamaca sonucunda yakalanmıştır.

Şahsın kovalamaca esnasında satışa hazır metamfetamin maddelerini kullandığı aracın camından attığı görülmesi üzerine görevliler tarafından bahse konu suç unsurları kontrol altına alınmış, yaşanan olay sonrasında soruşturma derinleştirilerek aynı gün şahsın suç ortağı olan R.S. ile birlikte kullanmakta olduğu Dalaman ve Ortaca ilçelerindeki ikametlerinde eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir.

Yapılan operasyon neticesinde ikametlerde yüklü miktarda uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde satışında kullanılan aparatlar ele geçirilmiştir.

28.10.2022 günü B.D. ve R.S. isimli şahıslarla birlikte ikamette bulunan diğer şahıslar olmak üzere toplam 4 kişi gözaltına alınmıştır.

Şahıslara uyuşturucu madde ticareti suçundan işlem yapılmış tamamlanan evraklarının ardından 29.10.2022 günü şahıslar Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir.

Savcılık makamı tarafından yapılan işlemlerin ardından B.D. ve R.S. isimli şahıslar tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştırlar.

Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği olarak uyuşturucu madde ile etkin mücadeleye devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Dalaman Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği

Bu haber 265 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 6:29 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.