Dalaman siyasetinde köprünün altından çok sular akacak?

Sabih Samur - Ocak 28, 2024 5:57 pm A A

Dalaman siyasetinde köprünün altından çok sular akacak?

Ve şu çok derin cümle yine gerçekleşecek;
“Su akar yatağını bulur!”

Salı günü (30 Ocak 2024) Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Türkiye’nin açıklanmayan ne kadar il ve ilçe başkan Adayı varsa toplu olarak açıklayacak.
Dolayısıyla başta Dalaman olmak üzere Muğla’nın İlçelerinin AK Parti Belediye Başkan Adayları da açıklanmış olacak.
Merkezden herhangi bir müdahale olma ihtimali neredeyse sıfır. Yani mevcut Başkan Karakuş sadece resmi olarak açıklanmayı bekliyor. Kurmay kadrosu ön hazırlıkları tamamlamış durumda.
Marşa basmak için sadece gün sayılıyor…

CHP, Sezer Durmuş ile start verdi.
Gerek seçim ofisinde gerekse çekim esnasında yaptığımız kısa sohbette kendinden emin bir başkan adayı gördük.
Parti içi muhalefeti göğüslemiş ve tecrübesi ile aşabileceğine inanıyor. Ve yavaş yavaş Dalaman ile ilgili projelerini sosyal medya kanalı ile açıklamaya başladı.

YENİDEN REFAH, Çetin Kubilay’ın İlçe Başkanlığı ve aslında liderliğinde ilk çalışmalara başlayan ve sahada çok ciddi anlamda bulunan bir parti. Eşi Filiz Hanım da muhteşem bir performans sergiliyor. Şimdiden ziyaret etmedikleri köy kalmadı gibi.
Sözünü esirgemeyen Çetin Kubilay’ın sözü Türkçe gibi nereye koyarsan oraya koy tadında; “Ben seçimi kazanamayabilirim ama kaybettiririm!”

ZAFER PARTİSİ, Bahadır Bakırcı ve ekibi Atatürk Caddesinde açtığı ve donattığı şahsi fotoğrafları ile “Her şeye rağmen ben de varım!” mottosu ile sahada. Ekibi ile birlikte projelerini oluşturuyor ve sanırım yakın zamanda medya ile paylaşacak.

İYİ PARTİ, Ömer Kaya’nın ilçe başkanlığında ve Ayhan Günay’ın belediye başkan adaylığında seçim için kısmen start verdi.
Dün gerçekleşen İl Buluşmasında birlik, bütünlük mesajı veren ve sayfalarında bunu paylaşan Dalaman İYİ Parti Yönetimi, yaptığı ses getiren transfer ve katılımlarla Dalaman siyasi gündemini bir anda değiştirdi. Artık bir gün önceki ezberler yalan oldu.

Evet kıymetli arkadaşlar bundan yaklaşık iki ay önce yine çok erken bir söylemde bulunmuş ve seçimin kaderini “küskünler” oluşturacak demiştim. Bugün gelinen nokta tam da bu.

Başkan Karakuş’un çok ciddi bir danışman ekibi ile eski türküler yerine yepyeni türkülerle, yepyeni söylem ve icraatlarla sahada olması gerekiyor. Seçim hazır lokma değil.
Dağınık ve bölünmüş gibi gözüken bir muhalefet var ama bu bile ciddi bir güç!

Yine aynı şekilde Sn. Günay’ın artık cümleye “ben 40 yıllık siyasetçiyim…” diye başlayan söylemlerini terk edip gerek İlçe Yönetimine gerekse muhtemel Meclis Üyesi Adaylarına kulak vermesi ve birlik beraberlik ruhunu gerçekten oluşturması gerekiyor.

Evet şimdilik bu kadar diyelim.
Oturmadığımızı sahada olduğumuzu; DEM hariç tüm legal partilerimize Atatürkçü çizgede olan, ülkenin ve yaşadığı il ve ilçenin menfaatlerini canı pahasına savunacak adaylarımıza eşit mesafede olduğumuzu vurgulayarak tüm adaylara başarılar diliyorum.
Allah kalbinize göre versin.

SABİH SAMUR
Dalaman
28 Ocak 2024 Pazar

Bu haber 646 kez okundu.
Sabih Samur - 5:57 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.