Dalaman’da Üniversite Öğrencilerine “SİBERAY Projesi” Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Datça - Kasım 2, 2021 7:31 pm A A

Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube, Terörle Mücadele ve SİBER Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Dalaman’da Dalaman Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya gelerek öğrencileri SİBERAY Projesi ve çeşitli suçlar konusunda bilgilendirdi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube, Terörle Mücadele ve SİBER Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, SİBERAY Projesi kapsamında Muğla’nın 13 ilçesinde gençlerle ve öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli suçlar konusunda bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksekokulu’nda stant açan ekipler, burada SİBERAY Projesi çerçevesinde, “Siber Suçların Gerçekleşmeden Engellenmesi”, “Karşılaşılan Maddi ve Manevi Zararların En Aza İndirgenmesi”, “Farkındalık ve Bilinçlendirme Faaliyetleri” kapsamında bilgi verdi.
Broşürlü ve anlatımlı bilgilendirmelerde; siber zorbalık, teknoloji bağımlılığı, siber güvenlik, güvenli internet, sosyal medyanın hayatımıza etkisi ve diğer konu başlıklarında uyarılar yapıldı.
Etkinlikte, bilgilendirmeleri ilgiyle takip eden üniversite öğrencilerinin soruları da yanıtlandı.
Öte yandan SİBERAY Projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin özverili bir şekilde devam edeceği kaydedildi.

#SİBERAY
#DALAMAN
#MYO
#EGETV
#DORUKTÜRK

SABİH SAMUR, DORUKTÜRK, MUĞLA-DALAMAN

Bu haber 890 kez okundu.
Datça - 7:31 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.