Dalyan Kanalı Artık Daha Temiz

DORUKTÜRK EGE - Eylül 3, 2022 9:17 am A A

Ortaca Belediyesi Dalyan Kanalında yüzeysel temizlik yaptı.
Yaptığı çevre temizliği ile öne çıkan Ortaca Belediyesi ilçe sınırları içinde bulunan Dalyan Kanalında da rutin temizlik çalışmaları yapıyor.
Konuya ilişkin bilgi veren Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir “Biliyorsunuz bizim ‘Kanal Temiz’ idealimiz var ve bu ideale ulaşmak için tüm çalışma arkadaşlarımla özverili çalışmalar yürütmekteyiz. Temizlik sadece karada olmuyor. Kaunos Kral Mezarlarının önünden geçen Dalyan Kanalında da haftalık rutin temizlik çalışmaları yürütmekteyiz.
Belediyemize ait temiz enerjili yani elektrikli teknemizle temizlik çalışmalarını yürütmekteyiz. Bu teknemizin adı ‘Kanal Temiz’. Teknemize bu ismi vermemizdeki amaç fosil yakıt kullanımına dikkat çekmek içindi. Ayrıca kanal temizliğimizi de bu tekneyle yaparak adına uygun iş yapmış oluyoruz” dedi.
Temizlik sonrası çıkan çöplerden bahseden Uzundemir;  “Ben sevgili hemşerilerimizi uyarmak istiyorum. Her zaman söylendiği gibi kirletmemek, temizlemekten daha ucuz. Lütfen kanalımıza sahip çıkalım. Temizlikte ağırlıklı olarak pet su şişesi ile maalesef inşaat malzemelerine kadar birçok çöp de çıkıyor. Bu çöplerin büyük çoğunluğunu geri dönüşüme gönderiyoruz” diye sözlerini sürdürdü.

#SevdamızOrtaca 

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE) – SABİH SAMUR

#Ortaca
#Dalyan
#AlimUzundemir
#ÇalışanTürkiye

Bu haber 302 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 9:17 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.