DEMOKRAT HUKUKÇULAR’DAN BASIN AÇIKLAMASI; “SAĞDUYUYA DAVET”

ÖZEL GÜNDEM - Eylül 6, 2018 10:10 pm A A

“SAĞDUYUYA DAVET”
23 Temmuz 2015 Perşembe 08:43
 Ülkemizde hukuku ve adaleti tesis etmek zorunluluğumuz bulunmaktadır. Türkiye’nin temel sorunlarının en büyük nedeni sistemin adalet ve hukuk çarklarının işlememesinden kaynaklanmaktadır. Bütün terör olayları ve huzursuzluklar, her dönemde baş gösteren anarşi olaylarının ve başı bozuklukların oluş nedeni hukuk sisteminin işlevsiz olmasındandır.
Bu hususta çok köklü ve kapsayıcı reforma ihtiyaç bulunmaktadır. 
Bu reform hem devlet sisteminde uygulanmalı hem de toplum bu yönde bilinçlendirilmelidir.

Geçen gün Adıyaman’da şehit olan kahraman askerimiz ve Urfa da hunharca katledilerek şehit edilen vatan evladı iki polis memurumuz ile Suruç ilçemizde demokratik gösteri hakkını kullanan genç insanlarımıza yapılan terör saldırısı bu ülkenin ne kadar hassas dinamiklerinin olduğunu ve nasıl bir oyun ile karşı karşıya olduğumuzu açıkça göstermektedir.
Bu vesileyle ölen tüm vatandaşlarımıza allahtan rahmet ve yakınlarına sabır diliyoruz.
Devletimizin başı bozukluğa taviz vermemesi gerekir.
Artık ülkenin tamamen huzura kavuşması gerekir.
Hangi istikametten gelirse gelsin,ayrımcılık yapan,terörden güç alan,anarşi çıkaran ve insanımızı ayrıştıran grup ve odaklar hukuk devleti ölçüsü içerisinde adalete hesap vermelidir.Devlet bütün vatandaşlarını istisnasız eşit biçimde korumalıdır.Devlet aynı zamanda halkına güven de vermelidir.Devlet bunun için vardır.
Sağduyu için gerek siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin gerekse kanaat insanlarının ayrıştırıcı söylemlerden ve fiillerden uzak durması ve kamuoyuna sağduyu sevkeden samimi mesajlar vermesi gerekir.
Demokrasi ve hukuk halkın devlete güveni ve huzuru için vardır.
Halkımız huzur istiyor, kimsenin ölmemesi için anarşiye neden olanlar hukuk devleti ölçüsü içerisinde adalete hesap vermesi için devlet görevini yerine getirmelidir.

Kamuoyunun ,medya ve muhatapların bilgisine arz ederim.
Saygılarımızla,
Demokrat Hukukçular 
Adına 
Genel Sekreter
Av. Mehmet Demirtaş

 


Bu haber 51 kez okundu.

ÖZEL GÜNDEM - 10:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.