Devlet Bahçeli: İş bankası hisseleri hazineye devredilmelidir

GÜNCEL - Ekim 16, 2018 3:33 pm A A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında bugün gerçekleştirdiği konuşmada İş Bankası hisselerine değindi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü grup toplantısında konuştu. Rahip Brunson, Cemal Kaşıkçı, yerel seçim ve İş Bankası hisselerini gündemine alan Bahçeli, CHP’yi mirasyedilikle suçladı.

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gündeme getirilen İş Bankaları hisselerinin CHP’den hazineye devrinin gerçekleşmesi noktasında her türlü desteği vereceğini açıkladı.

İşte Devlet Bahçeli’nin o açıklamaları:

CHP pusudadır. Sokağa göz kırpmaktadır. HPD punduna getirip suyu bulandırmanın emellerindedir. İkisi de metruk bir tekne gibi ne yapacağı bir süre sonra hangi kayalığa çarpıp dağılacağı az çok bellidir. Türkiye’yi bu müflis ve mürai ellere bırakamayız.Türkiye’nin bekasını riske atamayız. Yeni hükümet sistemini tartışmaya açamayız, açtıramayız. CHP’nin İş Bankası hisseleri konusu gündeme gelince çılgına dönmesi, denetim ve kontrolü hepten kaybetmesi ülkemizin nasıl bir badire ve belanın kıyısında olduğunu belgelemiştir. CHP’li bir Genel Başkan yardımcısı diyor ki, “CHP olarak eşkıya karşısında anayasadan kaynaklanan her türlü direnme hakkımızı kullanırız.” Bu alçak ifade karşısında sormak lazım. Eşkıya kimdir? Direnme hakkından kastedilen nedir? Diyorum ki ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız.Eşkıyaya gelince uzağa bakmayın, başka yerde aramayın. Çevrenizi kolaçan edin, birbirinizi yoklayın. Kimlerle oturup kalktığınıza bakın. İşte o an eşkıyayı mutlaka görürsünüz. CHP’li yöneticiler herkesi aynadaki akislerine benzetiyor. Atatürk’ün miras ve tapusunun delinmeye çalışıldığını söylüyorlar. Mülkiyet ve miras hakkıyla özel hukuk hükümlerinin hiçe sayıldığını anlatıyorlar. Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk milletidir.CHP’nin  Atatürk’le yolları çoktan ayrılmıştır. Siz kim Atatürk kim? Sizin neyiniz Atatürk’ü hatırlatmaktadır? Yok öyle mirasyedilik, İş Bankası hisseleri doğruca hazineye devredilmelidir. Aslında CHP bizatihi sorumluluk alıp kanuna gerek yok deyip hisselerini hazineye bırakacak samimiyeti göstermelidir.Ne var ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk yaşasaydı, bugünün CHP yöneticilerini evlatlıktan reddeder gibi reddeder, üstüne de mirastan mahrum ederdi.MHP CHP’nin İş Bankaları hisseleriyle ilgili kanuni düzenleme olması halinde desteğini verecek ve emanetin asıl sahibine mutlaka katkı sunacaktır.Tavsiyemiz CHP’nin milletin sesine kulak vermesi, üzerine çöreklendiği hisselerin hazineye devrinden korkmaması, bankacılık değil milli ve ahlaki ölçülerde siyaset yapmasıdır.

Bu haber 139 kez okundu.

GÜNCEL - 3:33 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.