Donald Trump açıklama yapmaktan vaz mı geçti?

Dünya - Ocak 8, 2020 11:29 am A A
ABD Başkanı Trump’ın İran’ın misillemesi sonrası bir açıklama yapacağını söylemesine rağmen Beyaz Saray’dan kafaları karıştıran bir açıklama geldi. Beyaz Saray Basın Sorumlusu Stephanie Grisham, CNN muhabirinin paylaşımına verdiği yanıtta Trump’ın açıklama yapacağı iddialarını sert bir dille yalanladı.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesi sonrası İran’ın ABD’ye yönelik gerçekleştirdiği misillemenin yankıları sürerken, Beyaz Saray’dan gelen açıklamalar merakla bekleniyor. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ABD saati ile yarın sabah bir açıklama yapacağını belirtse de Beyaz Saray’dan çelişkili açıklamalar geliyor. Washington’dan gelen son bilgiler, Trump’ın açıklamasını ertelediği yorumlarının yapılmasına neden oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, İran’ın Irak’taki iki ABD üssüne füze atması sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Her şey yolunda! Irak’ta bulunan iki askeri üsse İran’dan füze fırlatıldı. Kayıp ya da hasar değerlendirmesi şu anda yapılıyor. Şimdiye kadar çok iyi! Dünyanın fersah fersah en güçlü ve donanımlı ordusuna sahibiz. Yarın sabah bir açıklama yapacağım.”

AÇIKLAMA İPTAL Mİ OLDU?

Ancak Beyaz Saray’dan gelen çelişkili bir açıklama kafaları karıştırdı. CNN’in Beyaz Saray muhabiri Kaitlan Collins, Trump’ın danışmanlarının acil bir açıklama için hazırlık yaptıklarını ve iki kaynağın Trump’ın konuşmasını hazırladığını aktardığını söyledi.

Collins’in yaptığı paylaşıma ise Beyaz Saray’dan sert yanıt geldi. Beyaz Saray’ın Basın Sorumlusu Stephanie Grisham Collins’in iddialarını sert bir dille yanıtladı. Twitter hesabından Collins’e yanıt veren Grisham,  “Bu doğru değil – asla doğru değildi – ve hiç kimse tweet göndermeden önce basın bürosuyla onaylamaya bile çalışmadı. Haberleri ilk kırma yarışında, halk bir kez daha sorumsuzluğun kurbanı oluyor” dedi.

Beyaz Saray’dan gelen bu yanıt ABD Başkanı Trump’ın açıklama yapmayacağına dair yorumların yapılmasına neden oldu.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 69 kez okundu.

Dünya - 11:29 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.