Dr. Vecdet ÖZ’den dorukturk.com’dan Sabih Samur’a çok özel açıklamalar

DORUKTÜRK EGE - Mayıs 24, 2022 6:28 am A A

Dün gece yarısına yaklaşan bir zaman diliminde ADALET PARTİSİ Genel Başkanı, değerli büyüğüm Vecdet ÖZ hocam ile memleket meselelerini telefonda konuşurken bunları gazetemize aktaralım mı hocam dedim, o da memnuniyetle Sabihçiğim deyince bu sohbet sizlerle paylaşıldı.

-Bakınız Sabih kardeşim, ülkemiz ve dünya üzerinde çok önemli ve büyük oyunlar oynanıyor. Çoğu vatandaşımız bunun farkında, gel gör ki günlük geçim sıkıntıları yüzünden ülkenin geleceği ile ilgili karar aşamasında olmadığı gibi fikrini dahi açıklayamıyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Türk Milleti çalışkandır, Türk Milleti zekidir” derken kimseyi kandırmadı, sadece hatırlattı. Bu aziz milletin silkelenip özüne dönmesini istedi.

İşte bugün tam da bu noktadayız. SİLKELENİP ÖZÜMÜZE DÖNMEMİZ GEREKİYOR!

 

-Sn. Öz, Mevcut yönetim sisteminin tıkandığından ve artık ülke sorunlarına çözüm bulamayacağını değişik ortamlarda dile getirdiniz. Mevcut sıkıntılar sadece Türkiye’de mi var? Bu sorunları Türkiye hangi modelle aşabilir?

 

-Değerli kardeşim Sabih bey, Derin ABD’nin kurguladığı, Türkiye’yi kuruluş ayarlarından çıkartıp, Ulus Devletleri yok etme ve Tek Devlet modelini dünyada uygulama planını bozacak gerçek yerli ve milli “Türk Ocağı” biziz!

ADALET Partisi Türk’ün Ocağıdır. Toros ile betimlenmiştir. Omuzlarımızdaki sorumluluk yükünün bilinci ile ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Bu aziz vatan sahipsiz değildir.

 

-Ekonomi için çözümünüz nedir?

 

-Dünyanın Neo Liberal ekonomi düzeni ile geldiği nokta ortadadır.
Dünya ile çalışan ama tam entegre olmadan; ihracata önem veren, katma değeri yüksek teknolojik ürünleri üreten ve bu ürünlerin hammaddesini yine kendi ülkesinde işleyecek teknolojik alt yapıyı kuracağımız bir akılla, Atatürk’ümüzün 20’li ve 30’lu yıllarda başarı ile yürüttüğü “KARMA EKONOMİ”nin 2020’ler, 2030’lar versiyonunu uygulayarak 5, 10 ve 50 yıllık planların yapıldığı, Devlet Planlama Teşkilatının tekrar çok daha işlevsel bir şekilde gündemde olduğu bir ekonomi ve daha bir sürü detayı ile.

 

-3. İttifak?

 

– Biz buna ONARICI diyoruz. Ülkenin Milli Mutabakata ihtiyacı var. Ülkenin bozulan ayarlarının onarılmaya ihtiyacı var. Ülkenin “beton” ekonomisinden reel sektöre dönüşe üretime, ihracata ihtiyacı var.

Ve en önemlisi gülen insanlara mutlu bir halka ihtiyacı var. Halkımızı tekrar güldüreceğiz, mutlu olmasını sağlayacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 

– Sn. Vecdet Öz bu sohbet için çok teşekkür ediyorum.

 

– Bize fikirlerimizi paylaşma ortamı sağladığınız için şahsım ve partim adına ben teşekkür ediyorum.

Güzel bir Türkiye’de buluşmak ümidiyle.

dorukturk.com – Sabih Samur

 

Bu haber 825 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 6:28 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.