e-Okul VBS ile teşekkür/takdir belgesi sonuçlarınızı öğrenin

GÜNCEL - Ocak 15, 2019 10:42 am A A

Birinci kanaat döneminin tamamlandığı bugünlerde öğrencilerin yanı sıra veliler de e-Okul sistemi üzerinden giriş sağlayarak notlara erişebiliyor.

Yarıyıl tatiline yaklaşırken karne hesaplamaları da başladı. e-Okul ile öğrenciler başta olmak üzere veliler de giriş sistemi üzerinden notlara, devamsızlık verilerine erişim sağlayabiliyor.

e-Okul üzerinden edinilen not ve devamsızlık bilgileriyle teşekkür ve takdir belgesi hesaplama işlemleri yapabilmek de mümkün. Velisi olduğunuz öğrenciye dair bütün değerlendirmelere, bilgilendirme sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz.

e-Okul üzerinden teşekkür ve takdir sorgulama

Yalnızca belli bir başarı düzeyinde yer alan öğrencilerin aldığı teşekkür ve takdir belgeleri için veliler ve adayların dönemin son gününü beklemesine gerek kalmadı. e-Okul ile teşekkür ya da takdire hak kazanan, herhangi bir belge kazanamayan öğrencilerin durumunu sorgulamak mümkün.

1 Ekim tarihinde yayımlanan yönetmelik değişikliği verilerine göre;

  • a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,
  • b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,
  • c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

NOT: Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek.

e-Okul VBS sistemine buradan erişim sağlayabilirsiniz

Kaynak MilliGazete

Bu haber 104 kez okundu.

GÜNCEL - 10:42 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.