EDİRNE’NİN GÜZEL İNSANI BAHRİ DİNAR VEFAT ETTİ

AŞK-I DAMAK - Nisan 19, 2024 2:10 pm A A

Edirne’nin tanınmış turizm elçisi ve ciğerci esnafı Bahri Dinar, evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu 63 yaşında hayatını kaybetti. Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı olan Dinar’ın vefatı, kentte büyük bir üzüntüye neden oldu.

Bahri Dinar, Edirne mutfağına özgü tava ciğerinin kalitesini koruma çalışmaları ve Edirne’nin turizmini tanıtma konusundaki gayretleriyle tanınıyordu. Dinar, sadece yöresel lezzetlerin değil, Edirne’nin tarihi ve kültürel zenginliklerinin de Türkiye ve dünya çapında tanıtılmasında büyük rol oynadı.

Edirne Belediyesi’nin aldığı bir kararla, Dinar’a “Turizm Elçisi Beratı” verilmişti. Kentin turizm elçisi olarak görev yapan Dinar, bu sayede Edirne’nin güzelliklerini ve kültürel mirasını daha geniş kitlelere duyurmayı başardı.

Bahri Dinar’ın kardeşi Bahattin Çakıcı Dinar’ın da iki gün önce vefat etmesi, aileyi ve yakın çevresini derinden sarsmıştı. Bahri Dinar’ın vefat etmesi, Edirne halkı ve turizm camiası için büyük bir kayıp olarak görülüyor…

Bahri Dinar için bugün Eski Cami’de İkindi Namazı’na müteakip bir cenaze töreni düzenlenecek. Dinar’ın yakınları, sevenleri ve Edirne halkı, turizm elçisinin vefatının üzüntüsünü paylaşmak ve onu son yolculuğuna uğurlamak için bir araya gelecek.

 

Nurlar içinde yat Güzel İnsan, Kıymetli Dost.

Allah’ım sana gani gani rahmet eylesin.

Başta Edirne olmak üzere tüm Türkiye’nin başı sağ olsun.

Başımız sağ olsun.

SABİH SAMUR

#Edirne
#BahriDinar

 

“Yürü bire yalan dünya!

Sana konan göçer bir gün.

İnsan bir ekin misali,

Seni eken biçer bir gün.”

Bu haber 324 kez okundu.
AŞK-I DAMAK - 2:10 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.