Efsane Polis Müdürü Sadettin TANTAN “Polis Öğrencileri Korumalı!”

DORUKTÜRK EGE - Şubat 3, 2021 10:54 am A A
Eski İçişleri Bakanı ve Emniyet’te narkotik ve asayiş şube başkanlığı yapmış olan Sadettin Tantan, Boğaziçili öğrencilerin eylemlerine ilişkin kolluk güçlerinin eylemi engellemesi yerine dışarıdan müdahale etmeye çalışan gruplardan koruması gerektiğini belirtti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan kayyım rektöre karşı eylemler sürüyor. Dün gerçekleşen polis müdahalesini protesto etmek amacıyla Ankara’da toplanan öğrencilerin 69’u gözaltına alındı. Bazı öğrencilerin polis müdahalesi esnasında yaralandığı görüntülendi.

Türk Polis Teşkilatının önde gelen isimlerinden Sadettin Tantan, Boğaziçili öğrencilerin eylemlerine ilişkin Cumhuriyet.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

Öğrenci hareketlerinin dikkate alınması gerektiğini kaydeden Tantan, geçmişteki eylemlerde uygulanan “şiddet, baskı ve yıldırma politikalarının” Türkiye’ye “zarar” verdiğini belirtti.

“KOLLUK KUVVETLERİ EYLEMİ ENGELLEMEK YERİNE KORUMALI”

Gösteri ve toplantı amacıyla gerçekleşen yürüyüşlerin kamu düzenini bozmadığı takdirde engellenmemesi gerektiğini ifade eden Tantan, şunları kaydetti:

“Gösteri ve toplantı amacıyla gerçekleşen yürüyüşlerin kamu düzenini bozmadığı takdirde kolluk güçlerinin o eylemi engellemek yerine dışarıdan müdahale etmeye çalışan gruplardan koruması gerekir.

Unutulmasın ki; toplumsal hareketler, başka güçlerin kontrolüne bırakılmayacak kadar önemli bir husustur. “

“ÖĞRENCİLERİN SÖYLEMLERİ VE İSTEKLERİ DÜZEN BOZMUYOR”

Öğrenci hareketlerinin dikkate alınması gerektiğinin altını çizen Tantan, şu ifadeleri kullandı:

“Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin söylemleri, davranışları, istekleri ve talepleri kamu düzeni ve üniversite disiplinin bozmayacak niteliktedir.

Bu haber 1078 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 10:54 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.