Egemen Bağış: İsteyen parti kurar, isteyen turşu kurar

GÜNCEL - Temmuz 11, 2019 7:50 am A A

Eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yeni bir parti kuracağı iddiası ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Bağış, “İsteyen parti, isteyen turşu kurar” ifadesini kullandı.

Eski AB Bakanı Egemen Bağış, geride bıraktığımız günlerde AK Parti üyeliğinden istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yeni bir parti kuracağı iddiasıyla alakalı olarak konuştu.

Diriliş Postası’nda yer alan habere göre Bağış, “Türkiye demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. İsteyen parti kurar, isteyen turşu” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Babacan, partiye olan aidiyet duygusunu kaybettiğini belirterek AK Parti Kurucular Kurulu Üyeliği’nden istifa etmişti. Babacan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada yeni çalışmalara hız kazandırmak gerektiğini söylemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise şu tepkiyi göstermişti:

“Ben Ali Bey’in kendisine de söyledim; “Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz” dedim. Şunu da söyledim, “Fazla da geç kalmayın” dedim. Bizim dava arkadaşlığımızda bir şey var. Dava terk edilmez. Burada sonuna kadar hizmet söz konusudur.”

Bu haber 118 kez okundu.

GÜNCEL - 7:50 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.