Ekonomide her şey güzel mi gerçekten? 25 yıllık fabrika iflas etti

Ekonomi - Kasım 29, 2019 6:56 am A A

Hükümet çizdiği pembe tablolarla ekonominin iyiye gittiğini anlatsa da reel ekonomi bu beyanları yalanlıyor. Kocaeli’de 25 yıla dayanan geçmişi olan fabrika resmen iflas etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Hazine ve Maliye Berat Albayrak’ın enflasyon açıklamasına Tepki göstermiş ve “İktidarın açıkladığı rakamlar milletin umurunda değil!” demişti.

Ekonominin iyiye gitmediği ve üretimin durma noktasına geldiği yönündeki eleştirilerin haklılığını ortaya çıkaran gerçek, Kocaeli’de bir kez daha karşımıza çıktı. Çayırova’da 1995 yılında kurulan Şekerpınar Kağıt adlı şirket iflas etti.

Ekonomik kriz bir şirketin daha iflasına sebep oldu. Çayırova’da faaliyet gösteren kağıt fabrikası, yaklaşık 30 yıldır hizmet veriyordu.

Gebze Asliye Ticaret Mahkemesinin 17 Ekim 2019 tarihli kararları ile Şekerpınar Kağıt Oluklu Mukavva San. Ve Tic. A.Ş adlı şirketin iflasına karar verildi. 1995 yılında Şekerpınar Köyü’nde faaliyete geçen Şekerpınar Kağıt Oluklu Mukavva San. ve Tic. A.Ş.; ‘Özgün Şirketler Grubu’ bünyesinde faaliyet gösteren 6 firmadan biriydi.

Şirket, üretimi ile gıda, temizlik ürünleri, tekstil, otomotiv, ilaç sanayi, elektrik ve aydınlatma, bakım ve kozmetik ürünleri gibi sektörlere hizmet sağlıyordu.

40 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu tesislerinde gerçekleştirdiği üretimi ile oluklu mukavva koli ve ambalaj sektörüne hizmet vermekteydi. Bölgede yaşayan vatandaşlar için önemli bir iş sahası olan şirketin iflasıyla buradan ekmeğini kazanan yüzlerce aile de geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kaldı.

Şekerpınar Kağıt, 2016 yılında iflas erteme istemişti.

 

Kaynak: Milli Gazete

 

 

Bu haber 229 kez okundu.

Ekonomi - 6:56 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.