Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Beton Ekrem’ yanıtı

GÜNCEL - Ocak 30, 2019 2:07 pm A A

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, ‘Beton Ekrem’ iddialarına yanıt verdi. İmamoğlu, “Bu yakıştırmayı yapan siyasi arkadaşlar, İstanbul’un farkında olmayan gönül gözleri görmeyenler” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir ve Esenyurt ziyaretlerinin sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kendisi ile ilgili dillendirilen “Beton Ekrem” eleştirisine cevap veren İmamoğlu, “Biz yeşile yaptığımız hamle ile gurur duyuyoruz. Bu yakıştırmayı yapan siyasi arkadaşlar, İstanbul’un farkında olmayan gönül gözleri görmeyenler” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu, “Bu fotoğraf ‘Beton Ekrem’ eleştirisine tam olarak yanıt mı oldu’ sorusuna ise “Benim yaşadığım ilçe yeşil alanın en çok ilçelerden biri. Neredeyse 10 metreyi aşmış durumda. Biz yeşile yaptığımız hamle ile gurur duyuyoruz. Bu yakıştırmayı yapan siyasi arkadaşlar, İstanbul’un farkında olmayan gönül gözleri görmeyenler.  Benimle alakası yok. Ama ben betonu onlara gösterdim. Beton nerede gelip görsünler. Burayı yöneten siyasi partinin mensubu onlar. Ama bu durum 31 mart seçimlerinden sonra değişir inşallah. İstanbul’un sıhhati için değişmeli. Şu anda hava kirliliği en yüksek noktadayız. Hemen karşıdaki Beylikdüzü de İstanbul en temiz ilçelerinden biri. E -5 Karayolu’nun kuzeyi hava kirliliğinin en yüksek olduğu yer, güneyi hava temizliğinin en düşük olduğu yer.” şeklinde cevap verdi.

HAZİNEDAR’A CEVAP VERDİ

Son olarak eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın kendine yönelik, “Adaylığından sonra aramama karşın randevu dahi vermemiştir. Bunu özellikle paylaşmak istedim” sözleri üstüne ise İmamoğlu, “Murat Hazinedar benim arkadaşımdır. Biz çok defa telefonda konuştuk. Bire bir görüşme talebini de geçen hafta iletti. Bir araya geliriz. 5-6 gün gecikme ile randevu vermeme gibi durum söz konusu olamaz. O benim arkadaşımdır. Konuşuruz, düzeltiriz. Ben haksızlığa uğradığını defalarca televizyonlarda konuştum. Geçen hafta da ilettim.  Geçen haftada naklen yayında dile getirdim. Hem kendisinin hem de Ataşehir Belediye başkanının dile getirmiş biriyim. Hiçbir yargı ile ilgili yoktur. Bunu defalarca dile getirmiş biriyim” diye cevap verdi.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 157 kez okundu.

GÜNCEL - 2:07 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.