Erdoğan: Kimsenin Ak Parti’ye oy verme mecburiyeti yoktur

GÜNCEL - Ocak 11, 2019 10:30 am A A

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde ‘İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde ‘Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Kimsenin AK Parti’ye oy verme gibi bir mecburiyeti yoktur.” dedi.

31 OCAK’TA ADAY TOPLANTISI YAPILACAK

Erdoğan, “İki hafta içinde aday tanıtım toplantılarını bitirerek, adayların çalışmalarını arazide devam ettirmesini istiyoruz. 31 Ocak’ta büyük aday ve manifesto toplantısı yapacağız. Bu toplantıda manifestomuzu da açıklayacağız” diye konuştu. 

ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE YAŞANANLAR GEÇMİŞTE KALMIŞTIR

Erdoğan, “Aday belirleme sürecinde yaşananlar geçmişte kalmıştır. Dava adamlığı bunu gerektirir. Eğer benim istediğim olursa ‘eyvallah’, olmazsa ‘yallah’ derseniz kusura bakmayın bu AK Partili değildir. Artık enerjimizi milletimizin gönlünü kazanmaya vermemiz gerekiyor. Ehliyet ve liyakatta arananlar bellidir” dedi. 

YSK ÖNÜNDE OTURACAKLARINI SÖYLEYENLERE ŞAHİT OLDUK

Türkiye’nin demokratik hukuk devleti ilkesinden asla taviz vermediğini söyleyen Erdoğan, 24 Haziran seçimlerini ve CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi hatırlatarak şunları söyledi:

“Demokratik hukuk devletinin en büyük göstergesi de seçimlerdir. Buna rağmen bazı kesimlerin kendi başarısızlarını seçimle yetkili kurumlarımza yükleme gayretinde olduklarına şahit olduk. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde avukat ordusuyla seçim kurullarımızı tehdit eden bir adayı hala unutmuş değiliz. YSK önünde oturacaklarını söyleyenlere şahit olduk. Ne oldu? Halen oturuyorsunuz.”

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

– Cumartesi günü Kocaeli’nde, Pazar günü Sakarya’da aday tanıtım toplantılarımıza inşallah devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta sonu iki ilimizde, bir sonraki hafta sonu yine 2 ilimizde daha aday tanıtım toplantısına bizzat katılacağım. 

– 31 Ocak’ta yapacağımız büyük aday tanıtım ve manifesto toplantımıza kadar inşallah bu süreci tamamen bitirmiş olacağız.

– Bazı kesimlerin kendi başarısızlıklarını seçimleri yöneten kurullara yöneltenlere hep şahit olduk.

– Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz.

– Seçmen kütükleriyle ilgili iddialar her seçim dile getirilir. Sistemden kaynaklanan sorunların asıl mağduru Ak Parti.

– Eğer benim istediğim olmazsa diyen AK Partili değildir. Ak Parti bu tür bir yanlışın içine girmemeli, bu kardeşlerimizi gittiği ilçelerde bulmak teşkilatlarımıza düşüyor.

– İlk defa oy kullanacak 1 milyon kişiyi yakın markaja alalım.

– Kimsenin Ak Parti’ye oy verme gibi bir mecburiyeti yoktur.

– Kendini milletin üzerinde gören, oy sandığından çıkacak sonucu çantada keklik sanan teşkilat yöneticisi, milletvekili, belediye başkanı veya adayı kadar AK Parti’ye zarar veren kimse olamaz.

–  18 yaşındaki delikanlılarımızın bayrak asmak için çatılara çıktıklarını biliyoruz, biz oralardan geldik. 

– Günümüzde farklı teknolojik araçlar olabilir ama unutmayın halen her şey insanla başlıyor, insanda bitiyor. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el, almadık gönül bırakmayacağız. Bunlar sanal ortamlarda, sanal unsurlarla olacak şey değil. 10 milyonu aşkın üyemizi nasıl çalıştıracağız bunun üzerinde duracağız. Diyoruz ya sandık esaslı bir çalışma.

– 14 yıla baktığımızda ilk üç yıl ANAP’ın tek başına iktidarı var. Sonrasında CHP, SHP’nin bizimle alakası yok demeye başladı. 14 yılın enflasyon ortalaması 70.3. Şimdi bizim dönemimize geliyoruz tamamı tek parti iktidarı en yüksek enflasyon yüzde 20.3. Bu 16 yılın ortalaması 9.5.

– Çevreci parti malum AK Parti. Şu anda ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Biz naylon poşetlere karşı savaş ilan ettik. Şimdi bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılan filelerle meydanlarda olacağız. Yeniden biz oraya döndük dönüyoruz. Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz, bu kampanyada milletimize promosyon olarak dağıtacağız.”

Kaynak MilliGazete

Bu haber 37 kez okundu.

GÜNCEL - 10:30 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.