“Erdoğan: Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım!”

DORUKTÜRK EGE - Nisan 15, 2019 3:58 pm A A

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yapılan MKYK toplantısında partide tepeden tırnağa değişim olacağını ve “Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım” dediği öğrenildi.

AK Parti’de geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan MKYK’de seçim sonuçları ele alındı.

Erdoğan’ın toplantıda, partide tepeden tırnağa değişim olacağını ve “Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım” dediği belirtildi.

Erdoğan, toplantıda İstanbul seçimine yönelik tartışmalarla ilgili olarak “Sonuç ne olursa olsun biz YSK ne karar verirse bunu kabul edeceğiz. Her türlü olasılığa hazır olmamız gerekiyor” dedi. Cumhuriyet gazetesinden Emine Kaplan’ın haberine göre, Parti içindeki muhalifleri sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trenin içinde olup ya da görünüp partiye muhalefet etmek ihanettir” diye konuştu.

“KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIM”

Partide değişim olacağının net mesajlarını veren Erdoğan, “Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım, tepeden tırnağa değişim olacak. Ama bunu gazete köşelerinde yazanlarla, troller istedi diye değil vatandaşın mesajı doğrultusunda gerçekleştireceğiz” dedi.

Bazı üyelerin gençler ve entelektüeller başta olmak üzere bazı gruplara ulaşılamadığı eleştirisi üzerine Erdoğan, yeni seçmenlere ulaşma konusunda daha detaylı çalışma yapılması, kucaklayıcı ve kuşatıcı adımlar atılması gerektiğini söyledi. Bazı kurul üyeleri, Erdoğan’ın bu sözlerine “2002 politikalarına dönüş” olarak yorumladı.

Bu haber 347 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 3:58 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.