Erdoğan’dan İmamoğlu’na: “Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim”

GÜNCEL - Ocak 11, 2019 7:38 am A A

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya geldi. Erdoğan, İmamoğlu’na geçmiş yaşanan bir olayı hatırlatarak, “Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun görüşmelerine ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Buna göre “Erdoğan Belediye Başkanı olduktan sonra İmamoğlu’nun ailesine ait lokantada yemek yemiş. Ekip hızlıca kalkıp gitmiş ve hesap ödenmemiş. Erdoğan, ‘Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim’ deyince İmamoğlu, ‘O gönül borcu. Başkan seçildiğimizde, desteğinizi esirgemezsiniz ödeşiriz” dedi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaşanan Erdoğan-İmamoğlu görüşmesi hakkında bazı detayları aktardı.

Görüşmenin yaklaşık bir saat sürdüğünü anımsatan Zeyrek, “Görüşmenin tamamına yakınında İstanbul konuşulmuş bir kere. Erdoğan 1994’te Belediye Başkanı seçildikten sonra bulduğu tabloyu ve ayrılırken teslim ettiği tabloyu anlatmış. İstanbul’a yaptıklarını anlatmış” ifadesini kullandı. Zeyrek şunları kaydetti:

“İmamoğlu’nun saygılı, ölçülü ve temiz bir kampanya yapma niyetini dile getirmesi üzerine Erdoğan da ‘öyle olacak’ güvencesi vermiş. Görüşmede bir de geçmiş anısı yad edilmiş”

…Erdoğan Belediye Başkanı olduktan sonra İmamoğlu’nun ailesine ait lokantada yemek yemiş. Ekip hızlıca kalkıp gitmiş ve hesap ödenmemiş. Erdoğan, “Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim” deyince İmamoğlu, “O gönül borcu. Başkan seçildiğimizde, desteğinizi esirgemezsiniz ödeşiriz” demiş. Görüşmenin, siyasetteki bu gerilim atmosferini yumuşatacak önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 146 kez okundu.

GÜNCEL - 7:38 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.