Evini şehit ailesine bağışlayan hayırsevere şeref madalyası

GÜNCEL - Eylül 6, 2018 8:00 pm A A

Türkiye Astsubay Sendikasınca, evini, Diyarbakır’daki silahlı saldırıda şehit olan astsubayın ailesine bağışlayan Dal’a, “şeref madalyası” verildi.
21 Kasım 2014 Cuma 19:00
 Türkiye Astsubay Sendikasınca, Diyarbakır’daki silahlı saldırıda şehit olan Astsubay Necdet Aydoğdu’nun ailesine evini bağışlayan Ali Dal’a, “şeref madalyası” verildi. 

 

Sendika Genel Başkanı Ahmet Zengin, madalya takdim töreninde yaptığı konuşmada, Ali Dal’ın, kendilerine, yokluk çeken milletin, birlik ve beraberlik içinde Çanakkale’de nasıl savaştığını hatırlattığını söyledi. 

 

Dal ve ailesini misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Zengin, “Sayın Ali Dal, bizlere insanlığı, fedakarlığı, bu vatan için toprağa düşmüş şehitler için kendi öz varlıklarından feda etmeyi, bu vatana kendisi için bütün her şeyini vakfetmeyi öğretmiştir” diye konuştu. 

 

Zengin, konuşmasının ardından Ali Dal’a, Türkiye Astsubay Sendikası adına “şeref madalyası” takdim etti. 

 

-Birlik ve beraberlik içinde olalım 

 

Fransa’da yaşayan sıva ustası Dal da duygularını kelimelerle anlatamadığını belirterek, “Hepinize teşekkür ederim. Birlik ve beraberlik içinde olalım, başka diyecek bir şeyim yok” ifadesini kullandı. 

 

Ali Dal’ı şehit ailesiyle buluşturan Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya da “onur madalyası” verildi.  

Bu haber 55 kez okundu.

GÜNCEL - 8:00 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.