Fethiye Belediye Başkanı’ndan Taziye Mesajı

Fethiye - Ekim 24, 2023 11:58 pm A A

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Gazze’de Salı akşamı El Ehli Baptist hastanesinin bombalanması ve yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesi üzerine yazılı bir taziye mesajı yayımladı.

Başkan Alim Karaca mesajında; “Gazze’de sivillerin tedavi gördüğü bir hastanenin bombalanması asla kabul edilemez! Dünyayı bölgede yaşanan acılara son vermek için harekete geçmeye çağırıyorum. Savaşın en kısa sürede sona ermesini, bölgede bir an önce barışın ve huzurun hakim olmasını diliyorum” dedi.

NE OLMUŞTU ?
İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar devam ederken, İsrail güçleri, Salı akşamı Gazze’de bir hastaneyi hedef aldı. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. İsrail’in hastane saldırısı dünyayı ayağa kaldırdı.

Birleşmiş Milletler, “Okullar, hastaneler hedef değildir. Sviller ve sağlık tesislerine yönelik saldırılara son verilmeli” ifadelernin yer aldığı bir açıklama yaptı ve saldırıyı kınadı.

UNICEF, “Gazze’deki hastane saldırısını şiddetle kınıyoruz, çocuklar da dahil tüm siviller korunmalı” dedi. Dünya Sağlık Örgütü de Gazze’deki hastaneye yapılan saldırıyı kınadı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, saldırıda ölenler için başsağlığı diledi.  Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesini bombalamasını “katliam” olarak niteledi ve bunun “kabul edilemez” olduğunu bildirdi.

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE

Bu haber 190 kez okundu.
Fethiye - 11:58 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.