Fethiye Belediyesi Eylül Ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti

DORUKTÜRK EGE - Eylül 2, 2023 9:47 pm A A

Fethiye Belediyesi Eylül Ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Biri gündem dışı olmak üzere 13 madde belediye meclisinde görüşüldü.

Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında yapılan toplantında Eylül Ayı’nın karar özetinin okunmasının ardından gündeme dair açıklama yapan Alim Karaca söyle konuştu.

“Anayasa’ya aykırı olmamasına rağmen ve benim bu konuyla ilgili hiçbir bilgim olmamasına rağmen maalesef bazı arkadaşlar gündem yaratmaya devam ediyorlar.

AYDEM tarafından ihale edilen elektrik direkleri üzerine reklam firması tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bayrak asmak suretiyle belediyemize bir jest yapılmak istenmiştir. Kültür Müdürümüz tarafından bana iletilen konu üzerine, asla isim kullanılmayacak. Bir direkte Türk Bayrağı bir direkte ‘30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun Fethiye Belediyesi’ benim söylemim budur. İlgili firmayla hiçbir anlaşmamız yoktur, bir TL ödenmemiştir. Firma iyi niyetle jest yapmak istemiştir.

Kamuoyun da, bu jestin bedeli nedir? Gibi sorular geliyor. Türk Bayrağı asmak bizim için bir jesttir. Benim bu konu ile ilgili hassasiyetimi Fethiye çok iyi bilir ama maalesef bu konu siyasi olarak kullanılmaya devam ediyor. Konudan haberimiz olduğu anda hemen toplattık o bayrakları. Valilik tarafından değil bizzat ben toplattım bayrakları. Pazartesi günü ilk iş, Teftiş Kuruluna talimat verdim hepsini soruşturuyorum sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Bayrağın altına isim yazılması doğru değildir buna karsıyım. Bayrak konusunda Fethiye’de hassas olmayan bir kişi yoktur arkadaşlar.

2018 yılında Fethiye Belediyesinin çöp konteynerlerine atılan bir parti bayrağı ve Türk Bayrağı, bir miting de çekilen insanların ayaklarının altında bayraklar. Aynı hassasiyeti bu arkadaşlardan o zaman da göstermelerini isterdim. Ben bir Yörük çocuğuyum, ben vatanseverim. Yedi ay sonra seçim var bu halk kimi layık görürse, eyvallah diyeceğiz.

Ölüdeniz bölgesinde daha önce MUCEV’e verilmiş, sonrasında firmaya verilen o bölgedeki kafeleri biliyorsunuz. Kumburnu’nu Fethiye Belediyesinin istediğini, Altı Milyon kiraya On Milyon teklif edildiğini size burada açıkladım. Fethiye Belediyesine vermediler. Kim birilerine peşkeş çekiyorsa lütfen onlar hakkında konuşun. Firmanın birisi mal kabul alanı yapmış, haberimiz oldu anında kaldırttık. Bizim rant a karşı nasıl mücadele verdiğimizi herkes bilir.

Sosyal medyada konuşulan, bana sorulmadan gene bir bölge için ‘burası satılıyor peşkeş çekiliyor’. Benim yüce meclisim burasıdır. Sizin onayınız olmadan ben bu zamana kadar hiçbir karar almadım. Ben hiçbir yeri satmıyorum. Neden böyle bir karar almak gereği duyduk, belediyeler bu ekonomik krizde, gelirlerini, öz kaynaklarını güçlendirmediği sürece ayakta kalma şansları yoktur. Ben Fethiye Belediyesinin gelirlerini arttırmak zorundayım. Hisarönü’nde bir arazimiz var 77 bin m2’lik bir arazi burayı belediye kısa vadede nasıl kara geçirebiliriz, kat karşılığı ya da yap işlet kira modeliyle nasıl kara geçebiliriz bunu konuşacağız hep birlikte. Yıllık On Beş Milyon kira gelirimiz olacak oradan” dedi.

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE

Bu haber 329 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 9:47 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.