Fethiye Belediyesi’nin yardım tırları deprem bölgesine gitmeye devam ediyor

DORUKTÜRK EGE - Şubat 23, 2023 8:45 am A A

Fethiye Belediyesi’nin merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde hissedilen deprem sonrası başlattığı dayanışma kampanyası sonucunda toplanan malzemeler deprem bölgesine gitmeye devam ediyor. 33 yardım tırının bölgeye gitmesinden sonra bir tır daha deprem bölgesindeki vatandaşlar için yola çıktı.

Fethiye Belediyesi, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ilk dakikalarından itibaren bölgeye yardım göndermeye devam ediyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın çağrısı üzerine, yardımlar toplanmaya devam ediliyor.

Karaca, Fethiye halkına teşekkür etti
Güncel ihtiyaçlarla dolu yardım tırı, depremin derin yaralar açtığı Malatya iline gidecek. Fethiye halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye’de yaşayan yurttaşlarımız adeta tek yürek olarak yardımlarını ilk günden bu yana getiriyor. Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bugün, 34. yardım tırımızı; ağırlıklı olarak yakacak odun ve soba ile yükleyip, Malatya’ya doğru gönderdik. Fethiye’de yaşayan yurttaşlarıma yaptıkları yardımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yardımlarımızı afet bölgesine ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

DORUKTÜRK EGE – SABİH SAMUR
FETHİYE

 

Bu haber 95 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 8:45 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.