Garp Kurnazı Trump, Arabuluculuk Yapmak İstiyor!

Dünya - Ekim 11, 2019 8:57 am A A
ABD Başkanı Donald Trump, Barış Pınarı Harekâtı başladıktan sonra Türkiye’yi defalarca ekonomisini yok etmekle tehdit etti. Bu tehditlerin arkasından Trump ilk kez arabuluculuk yapmaktan bahsetti.

ABD Başkanı Trump, operasyon sonrası yaptığı açıklamada ilk kez Türkiye’nin ekonomisini yok etmek dışında yine garip bir ifade kullandı.

Donald Trump, “Türkiye’nin harekâtı sonrasında Türkler ve Kürtler arasında arabuluculuk yapmak ABD’nin üç seçeneğinden biridir” dedi.

Trump sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şu mesajı verdi;

IŞİD’in halifeliğini yüzde yüz yendik ve Suriye’de Türkiye’nin saldırısı altındaki bölgede artık askerimiz yok. İşimizi harika şekilde yaptık! Şimdi Türkiye, 200 yıldır savaştığı Kürtlere saldırıyor. Üç seçeneğimiz var: Binlerce asker gönder ve askeri olarak kazan, Türkiye’ye ekonomik olarak yaptırımlarla sert bir şekilde vur veya Türkiye ile Kürtler arasında bir anlaşmaya arabuluculuk yap.

“ASKER GÖNDERMEK İSTEMİYORUM, ARABULUCULUK İSTİYORUM”

Donald Trump sosyal medyadan yaptığı açıklama sonrasında benzer bir açıklamayı bir kez de basın önünde yaptı.

Trump, “Bölgeye tekrar binlerce asker göndermek istemiyorum. Ya askerlerimizi gönderip herkesi yeneceğiz ya da Türkiye’ye ağır yaptırımlar uygulayacağız. Ama ben arabuluculuk yapmak istiyorum” dedi.

DORUKTÜRK MERKEZ

Bu haber 143 kez okundu.

Dünya - 8:57 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.