İzmir Metro A.Ş.’de anlaşma sağlandı; işçilere yüzde 25 zam

Ekonomi - Ocak 11, 2019 8:34 am A A

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. İşçilere yüzde 25 zam verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi yöneticileri arasında gerçekleşen İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşmesi anlaşmayla sonuçlandı.

Fahrettin Altay ve Bornova Evka-3 arasında hizmet veren metro ile Ataşehir-Alaybey ve Halkapınar-Fahrettin Altay hatlarındaki tramvay işletmesinde çalışan 449 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taraflar ‘yüzde 25 zam’ konusunda uzlaşmaya vardı. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde eşit olarak 700’er TL ve 106 gün ikramiye konusu ile ilgili de anlaşılarak Toplu İş Sözleşmesi’ne imzalar atıldı.

AZİZ KOCAOĞLU SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, oluşturuşlan anlaşmayı sosyal medyadan duyurdu. Kocaoğlu, mesajında “Güzel bir haber vereyim: İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini anlaşmayla sonlandırdık. Yüzde 25’lik zam işçilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Demiryol-İş Sendikası’nın İZBAN’da sürdürdüğü grev ise geçen günlerde Cumhurbaşkanlığı kararıyla durdurulmuştu.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 40 kez okundu.

Ekonomi - 8:34 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.